Kolejny duży atak hakerski przy wykorzystaniu dziur we Flashu

Eksperci z Malwarebytes odkryli potężną akcję hakerską, która została przeprowadzona przy użyciu luk w oprogramowaniu flash. Ofiarą szkodników padli użytkownicy serwisów Yahoo!

Zdaniem specjalistów atak rozpoczął się 28 czerwca, kiedy to na stronach Yahoo! pojawił się złośliwy kod doczepiony do reklam, rozpoczynając tym samym malversiting. Ponieważ portal i jego działy mogą poszczycić się ilością niemal 7 miliardów odsłon na miesiąc, jest to jedna z największych tego typu operacji w historii. Wpuszczenie szkodnika do systemu było możliwe dzięki exploitowi wykorzystującemu lukę w oprogramowaniu flash. Jeden z linków ukrytych w złośliwym kodzie uaktywniał ransomware CryptoWall.

Kolejny duży atak hakerski przy wykorzystaniu dziur we Flashu

Malwarebytes natychmiast poinformowało o swoim odkryciu Yahoo!, które obiecało podjąć szybkie działania w celu likwidacji szkód. Jak na razie nie jest znana liczba potencjalnych ofiar hakerów. W przypadku amerykańskiej firmy nie jest to pierwsza tego typu akcja. We wrześniu 2014 roku duża akcja malversitingu uderzyła w Yahoo!, a także YouTube i Amazon.