Kolejny hit Sony trafi na PC! Uncharted nadchodzi

Uncharted 4: Kres Złodzieja ma szansę trafić na PC. To świetna informacja dla graczy

W sierpniu zeszłego roku swoją premierę na komputerach miała gra Horizon: Zero Dawn, a dosłownie kilka dni temu na pecetach zadebiutował Days Gone. Obie gry zbierają świetne recenzje wśród graczy i tylko kwestią czasu było, jak Sony ogłosi kolejny hit, który opuści system PlayStation i będzie dostępny dla szerszej rzeszy odbiorców.

Informacje na temat przeniesienia opowieści o przygodach Nathana Drake'a na komputery, pojawiły się w dokumentach, które zostały przygotowane na spotkanie z inwestorami. Nie wiadomo na razie jednak nic więcej na ten temat. Nie znamy daty premiery, wymagań sprzętowych ani tego, czy inne tytuły z serii także mają szansę na pojawienie się na Steamie.

Niedawno na platformie od Valve pojawiła się specjalna strona poświęcona PlayStation Studios. Od dłuższego czasu mówiło się o planach Sony na rozszerzenie swojej działalności związanej z grami ekskluzywnymi poza system PlayStation. Jest to niewątpliwie spowodowane chęcią dotarcia do jak najszerszej liczby nowych graczy, a co za tym idzie dopływem świeżej gotówki na firmowe konta.

W tej chwili pozostaje nam czekać na oficjalne informacje od Sony i mieć nadzieję, że poza Kresem Złodzieja, pecetowcy dostaną także możliwość zagrania w pozostałe części serii.