Kolejny kinowy projektor firmy Panasonic

Firma Panasonic przedstawiła nowy projektor LCD o oznaczeniu PT-AE2000U. Urządzenie, które przeznaczone jest dla osób planujących stworzyć kino domowe, oferuje im do dyspozycji obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Panasonic PT-AE2000U powinien zainteresować klientów planujących stworzyć w domu wysokiej jakości kino domowe. Urządzenie zbudowane zostało w oparciu o technologię LCD (panele C2Fine D7) i jest zdolne do prezentowania obrazu w rozdzielczości full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Producent deklaruje, że oferowana jasność oraz współczynnik kontrastu wynoszą, odpowiednio, 1500 ANSI Lumenów i 10000:1.

Panasonic PT-AE2000U

Panasonic PT-AE2000U

Nad jakością obrazu czuwają:

- Technologia Smooth Screen, która - jak można przeczytać na stronie producenta - "wykorzystuje zjawisko podwójnego załamania światła w krysztale (Crystal Double Refraction), aby ułożyć piksele na ekranie bez żadnych przerw. Pozwala to na uzyskanie "gładkich" obrazów, jakie możemy oglądać w kinie. Technologia Smooth Screen przyczynia się również do uzyskania większej głębi obrazu, wzbogacając efekt jego trójwymiarowości."

- System Dynamic Iris, który "60 razy na sekundę ustawia przysłonę, siłę świecenia lampy oraz krzywą gamma. Dynamic Iris poprawia również odwzorowanie szczegółów w jasnych i ciemnych scenach i pomaga w uzyskaniu niezwykle wyrazistych i ostrych obrazów."

- Technologia Cinema Color Management, która "zapewnia indywidualną korekcję nawet dla 1,07 mld. kolorów. Użytkownik może dostosować poszczególny kolor, bez wpływu na kolory sąsiednie - można więc uzyskać żądane zrównoważenie barw w trzech aspektach - odcienia, luminancji i nasycenia."

Projektor oddaje do dyspozycji użytkownika trzy wejścia HDMI (1.3 z xvYCC), możliwość przesuwanie obiektywu w pionie (w górę i w dół) i w poziomie (w lewo i w prawo) oraz tryb Split Adjust (obraz dzielony jest na dwie części, na jednej z nich możemy obserwować wprowadzane przez nas zmiany ustawień).

Nowość trafi do sprzedaży w październiku. Niestety jej cena nie została podana.