Kolejny klon iMaka

W ofercie mało znanej na polskim rynku firmy Trigem, właściciela marki Averatec, pojawił się nowy model komputera, który zwraca uwagę swym podobieństwem do maszyn Apple iMac. Urządzenie nosi nazwę All-In-One PC i charakteryzuje się wyświetlaczem panoramicznym o przekątnej 22 cali.

Konfiguracja sprzętowa peceta obejmuje procesor Intel Core 2 Duo E4400 (2 GHz), chipset Intel G35, kartę graficzną Nvidia GeForce 8400, 2 GB pamięci RAM DDR2 (667 MHz) i 3,5-calowy dysk twardy SATA 7200 rpm o pojemności 320 GB. Napęd optyczny to nagrywarka płyt DVD SuperMulti typu slot-load. Ekran komputera może wyświetlić obraz w rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli.

Averatec All-In-One PC

Averatec All-In-One PC

W obudowie komputera znaleźć można sześć portów USB 2.0, złącze line in/out, port SPDIF, wyjście DVI, kamerę internetową 1,3 megapiksela oraz czytnik kart pamięci kompatybilny z sześcioma formatami nośników flash. Komputer posiada również dwa głośniki o łącznej mocy 6 W. W zestawie znajduje się mysz i klawiatura bezprzewodowa.

Opcjonalnie konfigurację sprzętu można rozszerzyć o dodatkową pamięć RAM, wbudowany tuner telewizyjny oraz pilot zdalnego sterowania.

Całość pracuje pod kontrolą systemu Windows Vista Home Premium.Cenę maszyny ustalono na 1199,99 USD.

Styl wypracowany przez projektantów Apple cieszy się jak widać powodzeniem. W ubiegłym roku projektanci z Gateway pozazdrościli swoim kolegom po fachu z Cupertino i przygotowali projekt peceta typu "all-in-one" - Gateway One - którego wygląd także nasuwa nieco skojarzeń z iMakiem.

Trigem to firma koreańska, ale swoje oddziały ma także w USA, Japonii, na Filipinach i u naszych zachodnich sąsiadów, w Niemczech.