Kolejny koniec filmów za dolara

Zaledwie kilka dni po ponownym uruchomieniu, piracki serwis Film88.com, oferujący dostęp do najnowszych hollywoodzkich promocji za 1 USD, został znów zamknięty. Jego administratorom nie pomogło nawet przeniesienie firmy do Iranu – przedstawiciele MPA odkryli bowiem, że serwer, z którego udostępniano filmy, znajduje się w Holandii.

Zaledwie kilka dni po ponownym uruchomieniu, piracki serwis Film88.com, oferujący dostęp do najnowszych hollywoodzkich promocji za 1 USD, został znów zamknięty. Jego administratorom nie pomogło nawet przeniesienie firmy do Iranu – przedstawiciele MPA (Motion Picture Association – Stowarzyszenie Przemysłu Filmowego) odkryli bowiem, że serwer, z którego udostępniano filmy, znajduje się w Holandii.

Film88.com to kolejne wcielenie tajwańskiego serwisu Movie88.com, którego użytkownicy mogli za 1 USD pobierać (lub oglądać, korzystając ze strumieniowej transmisji wideo) najnowsze przeboje kinowe. Movie88.com działało krótko – przedstawiciele MPA wymogli na władzach Tajwanu zamknięcie serwisu. Kilka dni temu w Sieci pojawiła się jego kolejna wersja - Film88.com (siedzibą serwisu była stolica Iranu, Teheran). Wydawało się, że z uwagi na konflikt, w którym pozostają Iran oraz USA, przedstawicielom organizacji reprezentującej amerykańskie firmy, trudno będzie przekonać o konieczności zamknięcia serwisu władze Iranu.

Okazało się jednak, że nie było to wcale potrzebne – ponieważ Iran nie posiada najlepszej infrastruktury informatycznej, administratorzy Film88.com zmuszeni byli do postawienia serwerów w Holandii. MPA nie miało zaś żadnych problemów z przekonaniem holenderskiego dostawcy usług internetowych, obsługującego piracki serwis, że należy go unieruchomić. Tak więc Film88.com raz jeszcze zniknął z Internetu – przedstawiciele firmy znowu zapowiadają jednak jego rychły powrót.


Zobacz również