Kolejny kroczek Opery

Opera 7.0 beta 2 to najnowsza, testowa wersja tej bardzo szybkiej przeglądarki internetowej. Jedną z najważniejszych zmian w serii 7.x jest udoskonalony engine - szybszy i obsługujący więcej standardów internetowych, m.in. CSS2 oraz DOM level 2.

W porównaniu do wersji 7.0 beta 1 producent wprowadził kilka nowych funkcji. The Wand to rozszerzenie menedżera haseł, umożliwiające szybkie (za jednym kliknięciem) logowanie do stron chronionych hasłem.

Z kolei narzędzie Fast Forward ułatwia nam dostępnych do kolejnych stron. Analizuje aktualnie przeglądaną stronę i wykrywa najbardziej prawdopodobny link do następnej strony. Jeśli znajdzie takowy, zamieni przycisk Forward na Fast Forward. została również wyposażona w 12 nowych skórek.

Przy instalacji Opery 7 beta 2 producent rekomenduje wybranie innego katalogu niż ten, w którym zainstalowane są już wcześniejsze wersje programu. Należy również pamiętać, że jest to wersja beta (testowa), mogąca zawierać poważne błędy. Przeglądarka jest dostępna bezpłatnie w wersji adware (rejestracja: 29 USD).

Plik do pobrania:

http://www.pcworld.pl/ftp/program.asp?sys=pc&id=1292