Kolejny pakiet łat od Microsoftu

Koncern z Redmond udostępnił kwietniowy pakiet uaktualnień dla swoich produktów - znalazły się w nim m.in. poprawki, usuwające kilka krytycznych luk w Windows oraz Content Management Server.

Warto wspomnieć, że to już drugi w tym miesiącu zestaw łatek opublikowany przez Microsoft - koncern tydzień temu również udostępnił kilka uaktualnień (najważniejsze z nich usuwało z Windows niebezpieczny błąd związany z obsługą plików .ani). Więcej na ten temat znajdziesz w materiale 2 tysiące witryn z exploitem .ani.

Teraz pojawiło się sześć patchy - pięć z nich to uaktualnienia krytyczne, usuwające poważne błędy w Windows Content Management Server, Windows Client Server Run-Time Subsystem, Microsoft Agent oraz usłudze Plug and Play. Szóste uaktualnienie oznaczono jako "mniej krytyczne" - jest ono przeznaczone dla kernela Windows.

Zdaniem specjalistów, wszystkie krytyczne patche dla Windows powinny zostać zainstalowane jak najszybciej, ponieważ usuwają one luki znalezione w niezwykle popularnych usługach (Microsoft Agent oraz P&P uruchomione są domyślnie we wszystkich wersjach Windows).

Więcej informacji na temat najnowszego pakietu uaktualnień znaleźć można na stronie Microsoftu. Rekomendowanym przez Microsoft sposobem pobrania łatek jest skorzystanie z mechanizmu Microsoft Update.