Kolejny patch do World of WarCraft bez rewelacji

Szumnie zapowiadany patch 1.12, który miał zmienić oblicze walk player versus player w World of WarCraft niestety nie wprowadzi znaczących zmian...

Kolejny patch do World of WarCraft bez rewelacji
Zapowiadana rewolucja w walkach między Przymierzem a Hordą nie nadejdzie.

Wszystko zostanie sprowadzone do swoistych "aren" na terenie dwóch tylko lokacji - Silithus i Eastern Plaguelands. Obie przewidziane będą dla graczy powyżej 55 poziomu doświadczenia.

W Silithus rywalizacja sprowadzi się do zbierania czerwonego pyłu o nazwie Silithyst. Zadaniem graczy będzie wydobycie go z jednego z obecnych na polu bitwy gejzerów i odniesienie do obozu swojej frakcji.

Osoba, która aktywuje gejzer oznaczona zostanie flagą PvP i otrzyma specjalny bonus do statystyk (buff). Jeśli uda się jej dostarczyć odpowiednią ilość pyłu, to wszyscy gracze z frakcji znajdujący się na terenie lokacji otrzymają wzmacniające buffy.

Eastern Plaguelands można porównać do znanego wszystkim pola bitwy Arathi Basin. W lokacji znajdują się wieże strażnicze, o które będzie prowadzona walka.

Ta frakcja, która zdobędzie wszystkie wieże narodzona zostanie buffami i dodatkowymi "punktami transportowymi" (flight path), które znacznie przyspieszą jej przemieszczanie się.

Warto dodać, że szybkość przejmowania wież będzie zależna od ilości sojuszniczych graczy znajdujących się w jej pobliżu.

Poza tym, w nowym patchu do World of Warcraft pojawi się oczekiwane przez graczy połączenie Pól Bitew z różnych serwerów. Zostaną podzielone na tzw. grupy bitewne (battlegroups) w obrębie których będzie dochodziło do między - serwerowych starć. Wielkość i skład grup bitewnych zostanie ogłoszona wkrótce.