Kolejny postulat obniżenia ceny PS3. Sony pod presją?

Dyrektor japońskiego oddziału Segi, w wywiadzie dla Reutersa, stwierdził, że jedynym sposobem na zwiększenie popytu PlayStation 3 byłoby obniżenie ceny konsoli.

Kolejny postulat obniżenia ceny PS3. Sony pod presją?
Masanao Maeda podkreślił, że wiele tytułów do tej pory zarezerwowanych tylko dla PS3, znalazło się na konsolach konkurentów. Wymienić tu można chociażby Assassin's Creed, Devil May Cry 4 czy Grand Theft Auto 4.

Dyrektor Segi stwierdził, że przy braku wsparcia głównych producentów gier, Sony powinno skupić się na cenowym aspekcie swojego flagowego produktu. Cena PS3 powinna, według niego, zostać obniżona już pod koniec tego roku.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Nie tylko Sega ma wątpliwości co do strategii Sony. W maju, w podobnym tonie, wypowiadał się szef Ubisoftu. Stwierdził on, że cena PLAYSTATION 3 powinna zostać znacznie obniżona ponieważ aktualnie odstrasza wielu potencjalnych kupców.

Po takich wypowiedziach można by uznać, że Sony znalazło się pod silną presją. Mimo to, trzeba pamiętać, że japoński gigant nadal jest potentatem na rynku konsol. Nie należy się więc spodziewać, że twórcy PS3 posłuchają rad swoich kolegów z branży gier...


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: