Kolejny proces Microsoftu

TV Interactive Data, niewielka amerykańska firma, zarzuca Microsoftowi, że wykorzystał w systemach z rodziny Windows opracowane przez nią rozwiązania, polegające na automatycznym uruchomieniu określonej aplikacji po umieszczeniu w napędzie nośnika danych (chodzi o tzw. autoodtwarzanie). Niewykluczone, że już wkrótce sprawa trafi do sądu.

Przedstawiciele TV Interactive Data twierdzą, że Microsoft naruszył aż cztery patenty firmy - wszystkie związane z funkcją autoodtwarzania (autoplay). Na 20 lutego zaplanowano spotkanie, podczas którego firmy będą starały się rozwiązać problem poprzez porozumienie stron. Jeśli się to nie uda - spotkają się w sądzie we wrześniu.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza sprawa, w której ktoś zarzuca Microsoftowi nielegalne wykorzystanie opatentowanego rozwiązania - tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy sądy orzekły, że Microsoft nielegalnie wykorzystał rozwiązania opracowane przez firmy Eolas Technologies oraz InterTrust Technologies (w tej pierwszej sprawie Microsoftowi nakazano zapłacić ponad 500 mln USD odszkodowania).


Zobacz również