Kolejny przeciek o następcy Visty

Podczas prac nad kolejną wersją systemu operacyjnego Windows (które, notabene, już trwają) Microsoft zamierza położyć większy nacisk na cztery elementy następcy Visty - wynika z prezentacji programu PowerPoint dostępnej za pośrednictwem witryny download.microsoft.com.

Plik z prezentacją datowaną na 31 stycznia miał zostać zamieszczony na stronie download.microsoft.com przez jednego z pracowników duńskiego oddziału koncernu. Informacje o nim rozpowszechnił właśnie blog AeroXperience, skierowany do deweloperów Visty (niedawno w tym samym blogu pojawiła się informacja, iż Redmond zamierza inwestować miliard dolarów rocznie w rozwój kolejnego wydania pakietu Office).

Zdaniem autorów bloga jest bardziej niż prawdopodobne, iż dwa slajdy prezentacji odnoszą się do Windows Seven (nazwa kodowa następnego wydania systemu Microsoftu). Zgodnie z zawartymi w prezentacji slajdami, planowane obszary, na które Redmond położy większy nacisk, to m.in. dalsze udoskonalanie opcji wyszukiwania informacji (lokalnie i w Internecie), możliwości komunikacji, bezpieczeństwa oraz obniżkę kosztów i poprawę zarządzania systemem.

Następca Visty - jaki będzie? (źródło: blog AeroXperience)

Następca Visty - jaki będzie? (źródło: blog AeroXperience)

Prezentacja przez pewien czas była dostępna na stronach Microsoftu pod tym adresem, jednak plik został już usunięty.

Blog AeroXperience