Kolejny ranking brutalnych gier

Ledwo co mogliśmy zapoznać się z listą wygenerowaną przez Family Media Guide zawierającą 10 tytułów niewskazanych dla nieletnich graczy, a tu kolejny instytut wypuszcza swoją klasyfikację. Chyba muszą się wykazać aby dostać dotację od rządu na następny rok.

National Institute on Media and the Family opublikował tym razem 12 pozycji, gdzie mord jest na porządku dziennym, a krew trzeba zmywać z ekranu podczas rozgrywki. Część tytułów się powtarza, jest także kilka, które mają swój debiut w takich rankingach.

Tak więc, zwycięzcami są :

1. Far Cry

2. F.E.A.R.

3. The Warriors

4. Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse

5. True Crime: New York City

6. Blitz: The League

7. Grand Theft Auto: Liberty City Stories

8. God of War

9. Doom 3: Resurrection of Evil

10. Urban Reign

11. Conker: Live and Reloaded

12. Resident Evil 4

Zastanawiające jest co robi na pierwszym miejscu Far Cry, który ukazał się w 2004 roku i dlaczego na ostatnim znalazł się Resident Evil 4. W konkurencyjnym rankingu, to właśnie ten ostatni tytuł otwierał przegląd, a tutaj ląduje na szarym końcu.

Aby pomóc biednym amerykańskim rodzicom, którzy nie potrafią po okładce rozpoznać, czy gra jest o mordowaniu, czy o szerzeniu światowego pokoju, ten sam instytut podał 10 pozycji, które zaleca młodym odbiorcom.

Oto polecane tytuły:

1. Harry Potter and the Goblet of Fire

2. The Incredibles: Rise of the Underminer

3. Peter Jackson's King Kong

4. Legend of Zelda: The Minish Cap

5. The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch, and The Wardrobe

6. Sly 3: Honor Amongst Thieves

7. We Love Katamari

8. Sid Meier's Pirates!

9. Dance Dance Revolution ULTRAMIX3

10. Backyard Baseball 2005

Jak widać obrońcom moralności Wielka Małpa rozrywająca na strzępy dinozaury i sceny pożerania przez T-Rexa ludzi, wcale nie przeszkadzają. No tak... Przecież cała oś fabularna opiera się o Wielką Miłość King Konga do pięknej aktorki. Mamy więc tutaj przesłanie o tolerancji (szanujmy odmienność), wątek ekologiczny (przerośnięty goryl) i walkę dobra ze złem (jakby ktoś nie wiedział to dinozaury są te złe). A co do pożerania ludzi... Cóż, łańcuch pokarmowy w biologii to w końcu naturalna rzecz i uczą tego w szkole...


Zobacz również