Kolejny smartfon z Windows Phone wygląda jak Samsung Galaxy S4

Samsung zaprezentował nowy telefon pracujący pod kontrolą systemu Windows Phone. Urządzenie pod względem wyglądu przypomina do złudzenia zeszłoroczny flagowy telefon z Androidem.

Smartfon ATIV SE cechuje się pięciocalowym wyświetlaczem typu AMOLED o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli i pokryty został szkłem Gorilla Glass 3. Procesor zastosowany w urządzeniu ma cztery rdzenie i taktowany jest zegarem 2,3 GHz. Oprócz tego w środku znalazły się 2 gigabajty pamięci operacyjnej RAM i 16 gigabajtów przestrzeni na system i dane.

Pamięć w Samsungu ATIV SE można rozszerzyć o kolejne 64 gigabajty dzięki temu, że telefon ma slot na karty microSD. Na pokładzie obecne są też dwa aparat u o rozdzielczościach 13 megapikseli (główny) oraz 2 megapiksele (kamerka do wideorozmów). Wymiary zewnętrzne tego pieciocalowego telefonu to zaś 138 x 70 x 8 mm, ma srebrną obudowę, a zastosowane ogniwo ma pojemność 2600 mAh.

Zobacz również:

  • Windows 11: jak już teraz mieć Google Play Store?
  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej
  • "Krzyk", "Vice", i wiele więcej - filmy i seriale znikające z HBO GO [25.10-31.10]
Kolejny smartfon z Windows Phone wygląda jak Samsung Galaxy S4

Niestety, problemem urządzeń z systemem Windows Phone od innych producentów niż Nokia jest brak dostępu do usług fińskiej firmy, które limitowane są dla rodziny telefonów Lumia. Dodatkowe aplikacje Samsunga do systemu mobilnego od Microsoftu są ubogie względem tego, co prezentuje Nokia na swoich smartfonach. Pod względem sprzętowym jedynym mocnym punktem telefonu koreańskiej firmy jest jedynie dioda podczerwieni w połączeniu z aplikacją, która robi z Samsunga ATIV SE pilot do telewizora.

Nie wiemy też, czy i kiedy telefon Samsung ATIV SE z systemem Windows Phone 8 pojawi się w Polsce. Obecnie jest on modelem przygotowanym dla sieci Verizon działającej w Stanach Zjednoczonych. Nie ma też informacji na temat terminu aktualizacji systemu do wersji Windows Phone 8.1.