Kolejny sprzedawca słynnego iPhona w Rosji

MegaFon to drugi rosyjski operator komórkowy, który zdecydował się na sprzedaż telefonu iPhone 3G firmy Apple. Dzisiaj obie spółki podpisały umowę o współpracy. Wiele szczegółów porozumienia zostało jednak objęte tajemnicą

Data oficjalnego pojawienia się iPhona 3G u nowego operatora, nie jest znana. Przedstawiciele MegaFon zapewniają jednak, że stanie się to jeszcze w tym roku. Można przypuszczać, że firma postanowi skorzystać z dobrej przedświątecznej koniunktury i wypuści telefon dopiero w grudniu.

Już teraz wiadomo, że zyski ze sprzedaży iPhona będą ogromne. Telefon jest już od dawna dostępny na "czarnym rynku". Jego cena sięga tam niekiedy 1000 dolarów. Mimo to, wysokie ceny nie odstraszają nabywców.

Pierwszym operatorem, który zdecydował się na sprzedaż iPhona w Rosji był Beeline. Teraz firmie tej pojawił się konkurent w postaci MegaFon. Jak donoszą analitycy rynku, bardzo prawdopodobnym jest, że do obecnych sprzedawców dołączy jeszcze trzeci - Mobile Telesystems.

Z punktu widzenia firmy Apple, Rosja jest bardzo atrakcyjnym rynkiem zbytu dla firmy. Specjaliści umiejscawiają ją nawet na drugim miejscu, zaraz po Stanach Zjednoczonych.


Zobacz również