Kolejny tydzień - kolejna Miranda

Zaledwie tydzień temu pojawiła się oficjalna wersja multikomunikatora Miranda, a już mamy kolejną. Nie jest to normalny plan wydawniczy, ale poprawka specjalnie dla użytkowników komunikatora korzystających z protokołu AIM.

O najnowszym znaczącym wydaniu Mirandy można przeczytać więcej w artykule "Sześć dziesiątych Mirandy". Wersja 0.6.2 poprawia krytyczny błąd w protokole AIM, który powodował, że jego użytkownicy nie otrzymywali wysłanych do nich wiadomości. Wszyscy, którzy korzystają z Mirandy i wspomnianego protokołu powinni niezwłocznie uaktualnić posiadaną wersję. Oprócz tej krytycznej poprawki usprawniono także wsparcie dla kodowania znaków unicode, które zostało wprowadzone w wersji 0.5, ulepszono UPnP dla specyficznych routerów oraz poprawiono błędy w protokole ICQ, a także kilka drobiazgów związanych z obsługą skrótów klawiszowych, wyświetlaniem dymków podpowiedzi w wersji ANSI, obsługą dźwięków i wyświetlaniem niektórych okienek dialogowych.

Program można pobrać w formie automatycznego instalatora dla systemu Windows.

Na witrynie producenta znaleźć można katalog wtyczek oraz pomocne forum użytkowników. Więcej informacji można znaleźć także w polskim serwisie o Mirandzie.