Kolekcja "Motorola 2007"

Motorola zaprezentowała kolekcję nowych modeli telefonów komórkowych na rok 2007. Brzmi to jak początek relacji z pokazu mody, lecz uwierzcie, drodzy Czytelnicy - było co oglądać. Wśród zaprezentowanych modeli znalazły się między innymi smartphone'y MOTO Q, aparaty z nowej rodziny RAZR^^2, czy też modele muzyczne ROKR Z6. Nowe telefony różnią się nie tylko grupami docelowych użytkowników, ale także systememi operacyjnymi, na których pracują (SymbianOS, Windows Mobile 6, Linux+Java), wyposażeniem, wyglądem zewnętrznym i standardem sieci, w których pracują.

MOTO Z8

MOTO Z8

MOTO Z8

Model MOTO Z8 wyróżnia się niecodziennym, unikalnym designem - wysuwana klapka zgina się, dopasowując kształtem do twarzy użytkownika. Telefon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego SymbianOS 9.2, dla użytkownika pozostawia około 90 MB wolnej, wewnętrznej pamięci, która dodatkowo może być rozszerzona przy pomocy kart microSD o wysokiej gęstości do 32 GB (aczkolwiek na razie dostępne są jedynie karty 4 GB). Duży, 2,2-calowy ekran o rozdzielczości QVGA, wyświetlający 16 milionów kolorów, pozwala na przykład na wygodne oglądanie plików wideo z prędkością 30 klatek na sekundę. Telefon jest wyposażony w obsługę standardu High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) z możliwości przesyłania danych z prędkościami do 3,6 Mbps. Dzięki tak dużej prędkości, użytkownicy będą mogli bez problemu korzystać z mobilnej telewizji i muzyki. Dzięki wykorzystaniu w telefonie dwóch procesorów (OMAP 2420 i ARM 11), tworzy on wielowątkową platformę, pozwalającą na przykład na równoczesne odtwarzanie muzyki i przeglądanie zasobów sieci WWW.

Do aparatu dołączone są bezprzewodowe, stereofoniczne słuchawki BlueTooth MOTOROKR S9. Oprócz tego, telefon wyposażony jest w 2-megapikselową kamerę z funkcją redukcji efektu czerwonych oczu, 8-krotnym zoomem i funkcją nagrywania wideo.

Jako bonus użytkownicy otrzymają kartę microSD 512 MB z filmem "Tożsamość Bourne'a", a oprócz tego aplikacje z serwisów BSkyB i Podcast.com umożliwiające dostęp do ich zasobów bezpośrednio z aparatu, czy też zdalne programowanie dekodera Sky+. Motorola we współpracy z firmą Electronic Arts będzie także oferować swoim użytkownikom zestawy atrakcyjnych gier, jak na przykład EA SPORTS BIG "SSX3".

Specyfikacja techniczna MOTO Z8:

- wymiary :109 x 50 x 15 mm

- waga: 112 g

- bateria: Li-Ion 1030 mAh (czas rozmów (3G) do 5 godzin, czas czuwania do 16 dni, czas odtwarzania wideo (MPEG4, 30fps) do 5 godzin, czas odtwarzania muzyki (MP3, 128kbps) do 12 godzin)

- wyświetlacz: TFT, 2,2 cala QVGA (320x240), 16 milionów kolorów

- system operacyjny: Symbian 9.2, UIQ 3.1

- procesor Texas Instruments: OMAP 2420

- wolna pamięć: około 90 MB, rozszerzalna do 4 GB (teoretycznie: 32 GB) poprzez wymienne karty microSD

- aparat; 2-megapiksele z 8-krotnym zoomem i dedykowanym klawiszem

- kamera; VGA do prowadzenia wideo rozmów

- strumieniowe multimedia; 3GPP, H.263, H.264, MPEG4 AMR-NB z wykorzystaniem HSDPA (3,6Mbps)

- odtwarzacz muzyczny plików MP3, AAC/AAC+/AAC+E, AMR-NB

- email; SMTP, POP3, IMAP4, SSL/TLS1

- obsługa Javy; J2ME MIDP 2.0, CLDC 1.1, OTA - pobieranie aplikacji i gier

- stereofoniczny BlueTooth z A2DP (Advanced Audio Distribution Profile)

- USB 2.0.

Telefon MOTO Z8 będzie dostępny na terenie Europy i Azji już w przyszłym miesiącu. Ceny i dokładne daty premiery w poszczególnych krajach będą ustalane przez lokalnych dystrybutorów.