Kolekcje Google, czyli Google Plus będzie konkurować z Pinterest

Google Plus to serwis społecznościowy od twórców najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej świata. Nie zdobył on takiego uznania użytkowników jak Facebook i Twitter, ale firma stale rozwija swoją usługę. Najnowsza funkcja ma zachęcić do przesiadki na Google Plus dotychczasowych użytkowników portalu Pinterest.

Serwis społecznościowy Google Plus z początku rysował się jako alternatywa dla Facebooka i Twittera, ale pod tym względem okazał się niewypałem. Google nie porzuciło jednak tego projektu i od kilku lat go stale rozwija. Na przestrzeni lat dodano takie funkcje jak Zdjęcia, Wydarzenia, Strony, Społeczności itp.

Kolejną nowością w Google Plus będą Kolekcje. To zupełnie nowa sekcja na stronie portalu, która będzie działać podobnie jak serwis społecznościowy Pinterest. Jak na razie nie wszyscy mogą uruchomić Kolekcje, ale pierwsi użytkownicy zgłaszają już dostępność tej nowości, a wkrótce dostęp powinien być możliwy ze wszystkich kont Google.

Kolekcje Google, czyli Google Plus będzie konkurować z Pinterest

Google udostępnia kolejnym użytkownikom dostęp do Kolekcji etapami

Kolekcje mają pozwolić na zebranie w jednym miejscu wszystkich ciekawych znalezisk na portalu, w tym postów zawierających zdjęcia i materiały wideo. Taką listę będzie można udostępnić innym użytkownikom usługi, a po opublikowaniu rozbudowywać. Dla każdej kolekcji można ustalić inne zdjęcie okładkowe.

Użytkownicy mogą nie tylko udostępniać Kolekcje Google Plus innym użytkownikom serwisu, ale też obserwować kolekcje swoich znajomych. Na bardzo podobnej zasadzie opiera się serwis Pinterest, gdzie można przypinać do wirtualnych tablic znalezione w sieci zdjęcia i wideo oraz materiały dodane przez innych użytkowników.

źródło: androidpolice.com