Kolor do pionu


Konica Minolta magicolor 2500W

Kolor do pionu

Konica Minolta magicolor 2500W

Model 2500W jest najprostszy z trójki podobnych. średni 2530DL, dodatkowo wyposażono w kartę Ethernet i wyświetlacz LCD, szczególnie przydatny do pracy sieciowej, i gniazdo PictBridge do drukowania z aparatu fotograficznego Najdroższy mo del, 2550, ma własny procesor RIP, władający szóstą wersją PCL i trzecią PostScriptu. Za słoną dopłatą drukarkę można nawet wyposażyć w dupleks, dodatkowy podajnik oraz w twardy dysk i korzystać z zalet druku poufnego.

Producenta należy pochwalić za niskie koszty druku. Oczywiście po wyczerpaniu pojemników startowych z tonerem należy się zaopatrzyć w większe, na 4500 stron. Bęben elektrofotograficzny oddzielony od nabojów z proszkiem jest dziesięciokrotnie trwalszy. Pas transmisyjny i fuser wymienia się jeszcze trzy razy rzadziej.

Rewolwer panoramiczny

Cała rodzina została wyposażona w mechanizm rewolwerowy, drukujący w kolorze cztery razy wolniej niż monochromatycznie. Tradycyjny układ został poważnie zmodernizowany. Poszerzone kąty torów optycznych pozwoliły zmniejszyć rozmiary urządzenia, ale dla jakości druku największe znaczenie ma wykorzystanie lasera z modulowaną siłą promienia. W obu tańszych modelach można ją zmieniać czterokrotnie, w najdroższym - aż szesnaście razy. Ta różnica możliwości potwierdziła się w testach, a szczególnie wyraźnie wpłynęła na jakość grafiki kolorowej, chociaż obu wariantom można zarzucić słabe cieniowanie, kłopoty ze zrównoważeniem szarości i gubienie szczegółów. Także tekst monochromatyczny nie imponował jakością. Wydaje się, że najbardziej harmonijnie skonstruowany jest model najtańszy. Niska cena i umiarkowane koszty eksploatacji rzadko idą w parze.

Kolor do pionu

Ocena PCWK

Parametry:

  Nominalna szybkość kolor/mono 5/20 str./min

  Rozdzielczość 600x600 dpi

  Języki opisu strony brak

  Porty USB 2.0

  Koszt strony mono/kolor 9/36 gr/str.

Informacje Konica Minolta

tel. 022 5603300,http://www.konicaminolta.pl

Cena 999 zł

Nashuatec SPC 410DN

Kolor do pionu

Nashuatec SPC 410DN

Drukarka o symbolu SPC 410DN jest sprzedawana nie tylko pod nazwą Nashuatec, ale i innych firm stowarzyszonych z Ricohem. Urządzenie jest klasycznym "modelem korytarzowym", który zapomniano przyśpieszyć stosownie do zmieniających się wymagań. Konstrukcja jest bardzo tradycyjna, ale w tym wypadku to raczej komplement. Drukarka jest przystosowana do bardzo dużych obciążeń,150 I tysięcy stron miesięcznie. Pojemniki na toner wystarczają na 15 tysięcy stron, czyli kilkakrotnie więcej niż u konkurencji. Dzięki oddzieleniu ich od bębnów elektrofotograficznych można drukować bardzo tanio. Urządzenie jest wyposażone we własny procesor RIP, gadający ze sterownikiem nie tylko w PCL i trzecim PostScripcie, ale także w RPCS - języku opracowanym przez Ricoha do biurowych zastosowań. Drukarkę można wyposażyć w twardy dysk i korzystać z zapisanych tam formularzy i druku na hasło. Wysokie miejsce urządzenie zawdzięcza raczej najlepszemu wyposażeniu niż wynikom testów. Tempo druku dobre w tekście, maleje ze wzrostem komplikacji tematu. Wyjątkowo dupleks nie zwalnia drukowania. Jakość kreski zalicza się do najlepszych, czytelny jest nawet tekst trzypunktowy, ale kolory wychodzą wyraźnie gorzej, gradacje mają mało stopni pośrednich, szarości wpadają w żółcie.

Kolor do pionu

Ocena PCWK

Parametry:

  Nominalna szybkość kolor/mono 25/25 str./min

  Rozdzielczość 600x600 dpi

  Języki opisu strony PCL 5c,6/PostScript 3

  Porty USB 2.0, Ethernet

  Koszt strony mono/kolor 5/26 gr/str.

Informacje Euroimpex

tel. 0717848100,http://www.nashuatec.pl

Cena 3999 zł

Epson AcuLaser C3800N

Kolor do pionu

Epson AcuLaser C3800N

Drukarka Epsona została I wyposażona w ten sam mechanizm, który Xeroksowi dał zwycięstwo. Oba urządzenia różnią się przede wszystkim elektroniką i szczegółami wyposażenia. Inny jest także fuser i panel sterowania. Umożliwienie drukowania kilku rodzajów plików z pamięci USB, bez udziału komputera, to świetny pomysł, tani i skuteczny sposób drukowania poufnych materiałów na urządzeniu sieciowym. Poza tym innowacje Epsona okazały się dla niego mało korzystne. Teoretycznie mechanizm C3800N dysponuje większą rozdzielczością i taką samą, szesnastokrotną modulacją intensywności koloru, ale tylko połowę tych cech potwierdziły testy. Sterownik sprawia wrażenie niedopracowanego, słabo sobie radzi z wektorami, czernie bywają drukowane z kolorów, trudne kreski są pełne błędów. A jednocześnie mamy najlepsze bitmapy i trudne cieniowanie. Można powiedzieć, że to drukarka z dużym potencjałem, wprowadzona chyba zbyt wcześnie na rynek.

W tym wypadku Epson zastosował inny model cenowy niż Xerox. Sama drukarka jest droższa, ale jej eksploatacja - tańsza. Po wydrukowaniu 30 tysięcy stron w kolorze, czyli po trzykrotnej wymianie zintegrowanych nabojów łączne koszty posiadania Epsona zaczną spadać.

Kolor do pionu

Ocena PCWK

Parametry:

  Nominalna szybkość kolor/mono 20/25 str./min

  Rozdzielczość 1200x1200 dpi

  Języki opisu strony PCL 5c,6/PostScript 3

  Porty USB2.0, Ethernet

  Koszt strony mono/kolor 9/35 gr/str.

Informacje Epson

tel. 0223757510,http://www.epson.pl

Cena 4145 zł