Kolorowo i wektorowo

Nowy pakiet graficzny firmy Corel to nie tylko kilkanaście nowych funkcji w CorelDRAW, ale też PowerTrace X3, konwertujący grafikę rastrową na postać wektorową.

Firma Corel zaprezentowała nowa wersję pakietu CorelDRAW Graphics Suite, oznaczoną symbolem X3. To nic innego niż nowa wersja CorelDRAW, wzbogacona o wiele dodatkowych narzędzi, w tym dwa najważniejsze: Corel PHOTO-PAINT X3 i Corel PowerTRACE X3. W pakiecie znalazło się też miejsce na przydatne drobiazgi, takie jak Corel CAPTURE X3, czyli aplikację do przechwytywania ekranów oraz Pixmantec RawShooter, program do pracy z plikami RAW. Pakiet zawiera także ponad 10 tysięcy klipartów i zdjęć, około tysiąca czcionek oraz szablony projektów.

Nie należy się spodziewać rewolucyjnych zmian: nowości w CorelDRAW X3 mają charakter ewolucyjny. Wprowadzono kilkanaście usprawnień i nowych funkcji, które co prawda nie przysporzą programowi nowych fanów, ale dotychczasowym użytkownikom na pewno się spodobają. Wśród tych nowości znaleźć można funkcję do rysowania wszelkiego typu gwiazd, ciekawie zapowiada się SmartFill, który nie tylko poprawnie wypełnia kontury złożone z wielu obiektów, ale i tworzy nowy obiekt zawierający wypełnienie, który można przesuwać, skalować itd. Bardzo przydatną nowinką jest Crop tool. To narzędzie umożliwia przekadrowanie grafiki, przy czym użytkownik nie musi się martwić o łączenie warstw, grupowanie obiektów, przecinanie obiektów wektorowych: wystarczy użyć Crop Tool, a wszystkie warstwy i obiekty zostaną poprawnie przycięte. Z nowych funkcji należy wymienić także Step and Repeat docker, przyspieszający tworzenie serii podobnych obiektów, usprawniono także funkcję dopasowywania tekstu do krzywej.

Graphics Suite to nie tylko CorelDRAW X3, ale także Corel PowertTRACE X3, mocne narzędzie do zamiany obrazów rastrowych na postać wektorową. Oprogramowanie konwertujące grafikę rastrową na obiekty wektorowe bardzo się przydaje grafikom w codziennej pracy, zwłaszcza do szybkiego tworzenia projektów na podstawie materiałów drukowanych lub dostępnych wyłącznie w niskiej rozdzielczości.

Informacjehttp://www.corel.com

Cena ok. 1500 zł