Kolorowy LCD TV z DVD

Japońska firma Nexxion poszerzyła swoją ofertę o nowy telewizor LCD - model CURVE. Urządzenie dostępne jest w szerokiej gamie kolorów i wyposażone zostało we wbudowany czytnik krążków DVD.

Wymiary telewizora to 351 x 428 x 232, natomiast jego waga - 3,5 kg. Dostępny jest on w następujących kolorach: białym, czarnym, pomarańczowym, czerwonym, szarym, żółtym, szaro-niebieskim oraz... różowym. W jego obudowie umieszczono 15-calowy wyświetlacz TFT LCD (stosunek boków 4:3) o rozdzielczości 1024 x 768, jasności 400 cd/m2 oraz współczynniku kontrastu na poziomie 500:1.

Kolorowy LCD TV z DVD

Telewizor Nexxion CURVE

Kąty widzenia pionowego i poziomego wynoszą odpowiednio 160 i 135 stopni, natomiast deklarowany przez producenta czas odpowiedzi matrycy to 12 ms. Ponadto do dyspozycji użytkownika oddano odtwarzacz DVD oraz dwa głośniczki o łącznej mocy 6 W. W komplecie użytkownik znajdzie oczywiście również pilot.

Nowe urządzenie trafiło już na rynek japoński - wyceniono je na ok. 400 USD. Niestety nie wiadomo na razie, kiedy telewizor pojawi się w Europie.