Kolorowy WAP

EdgeMatrix oferuje nową, kolorową przeglądarkę WAP, działającą pod systemem PalmOS.

Firma EdgeMatrix z Singapuru zaprezentowała pierwszą kolorową przeglądarkę WAP, przeznaczoną do przenośnych komputerów z zainstalowanym systemem PalmOS. WAPman Color stanowi uaktualnioną wersję przeglądarki WAPman, którą można pobrać bezpłatnie z internetowej witryny firmy. Istnieją również wersje aplikacji przeznaczone na inne platformy PDA - m.in. te, które korzystają z oprogramowania Microsoftu. Prezes firmy EdgeMatrix, Dinesh Bhatia, ma nadzieję, że WAPman Color zdobędzie 70% rynku PDA WAP przed końcem 2001 r.

EdgeMatrix przedstawiła również Xgo - produkt pozwalający na personalizację wyświetlanej zawartości witryn. Dostawcy usług korzystający z tej technologii mogą oferować ciągłą personalizację informacji - użytkownicy WAP logują się na konta i "deklarują" swoje preferencje dotyczące dostępnych na witrynach materiałów. To gotowe rozwiązanie pozwala na uproszczenie zarządzania portalem i nie wymaga stosowania dodatkowego oprogramowania.

Zgodnie z danymi firmy Jupiter Communications obecnie na świecie 6,9 mln osób używa PDA. Jak spodziewają się eksperci, liczba użytkowników cyfrowych asystentów wzrośnie do 12 mln jeszcze przed końcem roku 2003. Przedstawiciele EdgeMatrix twierdzą, że ponad 70% produktów PDA korzysta z systemu operacyjnego PalmOS (m.in. urządzenia Palm, IBM, Sony, TRGPro, Handspring).

Więcej informacji: www.edgematrix.com/


Zobacz również