Kolorowy laser Lexmarka

Firma wprowadziła na rynek nową laserową drukarkę kolorową łączącą, zdaniem producenta, wydajność, wysoką jakość druku, wszechstronność oraz niskie koszty eksploatacji.

Lexmark C912

Lexmark C912

Drukarka, oznaczona symbolem C912, wykorzystuje technologię jednoprzebiegową ("tandemową"). W technologii tej wszystkie cztery kolory (czarny, żółty, cyjan i magenta) są nanoszone na nośnik w jednym przebiegu. Dzięki temu druk w kolorze odbywa się z tą samą szybkością nominalną, co druk monochromatyczny.

Lexmark C912 drukuje z szybkością 28 stron na minutę (zarówno w trybie kolorowym, jak i monochromatycznym). Drukarka ta oferuje trzypoziomową funkcję oszczędności tonera oraz podajnik papieru o pojemności 5300 arkuszy. Dzięki funkcji wykańczania dokumentów, C912 może wykonywać skomplikowane zadania, takie jak zszywanie, dziurkowanie i sortowanie wydruków, zaś jej nominalna wydajność miesięczna wynosi do 100 tys. stron.

Cena detaliczna modelu Lexmark C912 to 16300 zł netto. Dostępny jest także model Lexmark C912n, przystosowany do pracy w sieci, który jest wyposażony w dwa razy większą pamięć oraz dodatkowy podajnik na 550 arkuszy. Cena tej wersji wynosi 20800 zł netto. Za dodatkowe 2500 zł możemy nabyć w pełni wyposażoną drukarkę sieciową, umożliwiającą ponadto druk dwustronny, co jeszcze bardziej obniża koszty druku (C912dn). Najbardziej rozbudowaną wersją tego modelu jest C912fn, która za cenę 38 tys. zł netto zapewnia wysoką jakość druku, możliwość pracy w sieci, druk dwustronny, większą pojemność podajników papieru oraz wszechstronne funkcje wykańczania. Wszystkie wymienione modele będą dostępne od maja.

Szczegółowe informacje dotyczące Lexmarka C912:

http://www.lexmark.com/US/solutions/business


Zobacz również