Kołpak CMS

CMS, czyli Content Management System, to zbiór skryptów umożliwiających oddzielenie wprowadzanego na witrynę tekstu od kodów źródłowych. Dzięki CMS-om pani Hania z księgowości może sama zamieścić na witrynie WWW interesujące informacje.

Kołpak CMS to prosty, niewyszukany CMS. Jego największą zaletą jest prawdopodobnie fakt, że został stworzony w Polsce i w związku z tym mamy szansę na wsparcie ze strony autora. Poza tym nie zachwyca raczej możliwościami, a stworzone przy jego pomocy strony przypominają bardzo witryny generowane przez PHP Nuke.

Do uruchomienia Kołpaka wystarczy darmowy serwer. Jedyne co jest wymagane to obsługa skryptów PHP (nawet starsze wersje). Oczywiście stroną nie musisz zarządzać sam. Każdy zarejestrowany użytkownik może zostać administratorem, lub moderatorem. Kołpak posiada moduły: artykuły, newsy, faq, download, księgę gości, galerię, katalog stron, forum dyskusyjne, listę użytkowników, prywatne wiadomości, rotator bannerów, sondę, linki, mini newsy, przyciski, statystyki, itd. Jeśli chcesz wprowadzić tekst możesz wygenerować blok, albo moduł.

Kołpak CMS może przydać się wszystkim, którym nie zależy na zbyt wielu funkcjonalnościach, a którzy oczekują raczej prostego mechanizmu do wprowadzania danych na witrynę.

Aby zapoznać się z możliwościami systemu kliknij tutaj.


Zobacz również