Kolumny JBL za 200 tys zł

JBL zaprezentował swoje najnowsze, topowe kolumny dla wymagających odbiorców. Project Everest DD66000 to zdaniem producenta konstrukcja bezkompromisowa, która powstała dla uczczenia 60. rocznicy powstania firmy JBL. Cena 200000 zł.

Model DD66000 ma zapewniać solidną podstawę basową, bogatą średnicę i otwartą, przejrzystą górę, której zakres reprodukcji sięga powyżej 50 kHz. Wyglądem kolumny przypominają legendarne zestawy Hartsfield i Paragon firmy JBL: łączą klasyczne elementy wzornictwa z nowoczesną stylizacją. Dostępne w eleganckim wykończeniu z palisandru. Dostępne są także inne opcje wykończenia z mahoniu, wiśni i klonu.

Kolumny wyposażono w szereg zaawansowanych rozwiązań. Zastosowane w nim przetworniki ultrawysokich częstotliwości 045Be-1 mają wykonane z berylu membrany o średnicy 25 mm i 50-milimetrowe magnesy neodymowe, które pozwalają reprodukować częstotliwości przekraczające 50 kHz. W przetwornikach wysokich częstotliwości 476Be wykorzystano wykonane z czystego berylu membrany o średnicy 100 mm i 100-milimetrowe aluminiowe cewki oraz opracowane w firmie JBL "szybkie" korektory fazy zapewniające koherentność fal. Strukturę układu ruchomego, opartego na magnesie neodymowym o wysokiej sprawności, ulepszono między innymi o nabiegunnik z wykonaną z czystej miedzi tuleją, która utrzymuje maksymalny strumień indukcji magnetycznej.

Kolumny JBL za 200 tys zł

Kolumny JBL Everest II DD66000 w akcji

Te najnowocześniejsze przekaźniki współpracują z wykonanymi z charakteryzującego się dużą gęstością i inercją materiału SonoGlass tubami Bi-Radial, które eliminują niepożądane zabarwienia dźwięku. Kształt tub zapewniać ma optymalne rozpraszanie w płaszczyźnie pionowej i poziomej. 380-milimetrowy woofer 1501AL wyposażono w membranę powlekaną tworzywem Aquaplas, które pozwala zachować neutralność akustyczną, jednocześnie gasząc wewnętrzne rezonanse, przez co uzyskuje się precyzyjnie kontrolowaną reprodukcję basów. Zwrotnicę zaprojektowano tak, aby woofery mogły pracować w różnych zakresach częstotliwości. Zwrotnica wykorzystuje system zasilania z ogniwa prądu stałego, który utrzymuje kondensatory w trybie pracy Class A. Kolumny głośnikowe DD66000 mają umieszczone z przodu panele sterowania, które pozwalają uzyskać optymalną jakość dźwięku w dowolnym pomieszczeniu i systemie przez precyzyjne korygowanie mocy przenoszonej na niskich i wysokich częstotliwościach oraz innych parametrów. Model DD66000 ma także polipropylenowe kondensatory, nawijane, oksydowane rezystory i induktory powietrzne.

Kolumny głośnikowe JBL Project Everest będą w Polsce dostępne wiosną 2007 roku w sugerowanej cenie detalicznej 200 000 zł za parę (w opcji wykończenia palisandrem lub innym szlachetnym drewnem).

Dystrybutor:

http://www.rb.com.pl