Kolumny Logitecha z... radiem

Firma Logitech zaprezentowała wczoraj nowy zestaw kolumn głośnikowych Z-10 Speaker System. Jak mówi Jef Holove z Logitecha, "do tej pory głośniki dostarczały jedynie dźwięk, lecz teraz, dzięki Z-10, pobudzają więcej zmysłów". A to dlatego, że kolumny oprócz swojej podstawowej funkcji - odtwarzania dźwięku - zostały także wyposażone w dotykowy panel sterujący i wyświetlacz. Po co te dodatkowe kontrolki?

Logitech uznał, że bardzo duża liczba użytkowników słuchających muzyki z komputera musi przełączać się pomiędzy aplikacjami, chcąc na przykład zmienić słuchaną stację internetowego radia. Dzięki wbudowaniu w kolumny przycisków sterujących i wyświetlacza użytkownicy mogą kontrolować odtwarzaną muzykę nawet nie włączając monitora. Dołączone do głośników oprogramowanie potrafi pobierać informacje o odtwarzanych utworach z popularnych odtwarzaczy, jak WinAmp, iTunes, czy Windows Media Player i pokazywać je na wyświetlaczu wbudowanym w głośniki.

Kolumny Logitecha z... radiem

Logitech Z-10 Speaker System

Kolumny Z-10 wyposażone są w 1" głośniki wysokotonowe i 3" niskotonowe, które, jak twierdzi producent, zapewniają pełne spektrum czystego dźwięku, zadziwiające przy tak małych rozmiarach. Wbudowany w nie wzmacniacz rozdziela wysokie i niskie częstotliwości, kierując je do odpowiadających im głośników (tzw. bi-amplifikacja). Takie rozwiązania stosuje się raczej w bardziej zaawansowanych systemach, a my otrzymujemy je w małych komputerowych głośnikach. Oprócz tego Z-10 wyposażone są w wyświetlacz LCD, na którym pokazywane są informacje o odtwarzanej muzyce, głośności, czy na przykład zegarek oraz panel dotykowy pozwalający na łatwe kontrolowanie odtwarzanej muzyki bezpośrednio z głośnika i bez potrzeby przełączania się pomiędzy aplikacjami na komputerze. Mamy do dyspozycji przyciski sterujące głośnością oraz odtwarzaniem a także cztery pozycje umożliwiające łatwe przełączanie się pomiędzy ulubionymi internetowymi stacjami radiowymi, czy playlistami. Głośniki podłącza się do komputera przy pomocy kabla USB, którym przesyłany jest zarówno cyfrowy dźwięk, jak i informacje wyświetlane na wbudowanym LCD. Dodatkowo wyposażone są w gniazdo słuchawkowe i wejście liniowe, umożliwiające np. bezpośrednie podłączenie do nich odtwarzacza Mp3.

Zestaw Logitech Z-10 Interactive 2.0 Speaker System będzie dostępny w sklepach na początku września. Sugerowana cena detaliczna to 149,99 USD.

Więcej informacji