Kolumny na radio w nowych Pioneerach

Pioneer wprowadził do oferty najnowsze kompletne, systemy kina domowego 5.1. - DCS-313 i DCS-515. Obydwa zestawy składają się z jednostki centralnej (zawierającej 5.1-kanałowy wzmacniacz o mocy maksymalnej 450 W, tuner radiowy i odtwarzacz DVD) oraz zestawu głośników A/V. Ciekawostką jest wyposażenie droższego modelu w tylne kolumny komunikujące się z amplitunerem drogą radiową.

Kolumny na radio w nowych Pioneerach

Ponadto systemy wyposażono w dekodery Dolby Digital, DTS, Dolby Pro Logic II oraz cyfrowy procesor dźwięku (DSP) oferujący liczne tryby uprzestrzenniania sceny dźwiękowej.

Odtwarzacz DVD jest kompatybilny z płytami DVD-Video, CD, CD-R, CD-RW, VideoCD, DVD-R, DVD-RW oraz odczytuje pliki MP3, WMA i JPEG nagrane na płytach CD-R/RW. Zestawy wyposażono w nowy pilot zdalnego sterowania sterujący również podstawowymi funkcjami większości marek odbiorników TV.

Kolumny na radio w nowych Pioneerach

DCS-515 odróżnia się od modelu DCS-313 nietypowym rozwiązaniem nagłosnienia tylnej ściany dźwiękowej. W modelu tym zamiast 2 tylnych głośników surround zastosowano zintegrowane w jednym module głośniki tylnych kanałów otrzymujące sygnał za pośrednictwem fal radiowych. Technologia Direct Diffuse w jakiej wykonano ten głośnik, ma zapewniać dobrą przestrzenność dźwięku. Wykorzystywana do transmisji częstotliwość radiowa to 2,4 GHz.

Ceny systemów to odpowiednio 2399 zł (za model DCS-313) i 3659 za model DCS-515.

Dystrybutor:

http://www.dsv.com.pl