Kombajn diagnostyczny czyli nieśmiertelna Sandra

Niech się kręcą wiatraki

Po zainstalowaniu Sandra wita nowego użytkownika poradami, znanymi z poprzednich wydań. Warto pozostawić je włączony przy każdorazowy uruchomieniu aplikacji, dzięki czemu szybciej poznasz różne kruczki.

Kombajn diagnostyczny czyli nieśmiertelna Sandra

Użytkownik może cały czas kontrolować paramtry pracy podzespołów, m.in. temperaturę CPU

Główne okno jest bardzo przejrzyste i łatwe w obsłudze. Zamiast głównego menu wprowadzono zakładki, zawierające intuicyjne ikony wraz z krótkim opisem. Jeśli chciałbyś przetestować wszystkie dostępne moduły to powinieneś zarezerwować sobie kilka wolnych dni specjalnie do tego celu. Nie warto sobie zawracać głowy każdym z nich, bo po to narzędzia zostały odpowiednio pogrupowane, aby maksymalnie uprościć i ułatwić życie użytkownikom.

Dzięki zakładkom możesz skorzystać z poszczególnych grup:

- Tools: zawiera takie komponenty jak aktualizacja programu, test stabilności działania, monitor urządzeń, porady jak usprawnić działanie komputera oraz indeks porównujący wyniki Twojego peceta z innymi.

- Benchmarks: to zestaw kilkunastu testów wydajnościowych pozwalających określić przydatność Twojej maszyny do różnych zastosowań (edycja grafiki, montaż wideo, gry, itp.). Jak zwykle oprócz oglądania suchych wyników można porównać komputer z innymi - od wiekowych Pentium Pro do najnowszych dwurdzeniowych jednostek Intela.

- Hardware: ta część odpowiada za diagnostykę sprzętu komputera. Dzięki niej dowiesz się jakie podzespoły są ukryte w obudowie, z jakimi częstotliwościami pracuje każdy z nich oraz co możesz zrobić, aby przyspieszyć ich działanie.

- Software: jest odpowiednikiem poprzedniego działu, tyle że odnosi się do systemu operacyjnego oraz zainstalowanych w nim aplikacji. Warto poświęcić trochę czasu na przyjrzenie się poszczególnym elementom.

- Testing: tu można podejrzeć najważniejsze pliki systemowe oraz dzienniki zdarzeń.

- Support: wyświetla status programu.

Podsumowanie i ocena

Kombajn diagnostyczny czyli nieśmiertelna Sandra

Wszystkie dane na temat partycji w zasięgu ręki

Jeżeli zamierzasz rozbudować swój komputer, chciałbyś przyspieszyć jego działanie lub się przekonać, czy jest on rzeczywiście stabilny zdecydowanie polecamy ten produkt. Na każdym kroku użytkownik jest bombardowany poradami, które może zastosować, aby jeszcze wycisnąć coś ze swojej maszyny. Niestety, benchmarki syntetyczne oferowane przez program niezbyt trafnie odzwierciedlają rzeczywistą prędkość komputera. Można oczywiście zmienić ustawienia w taki sposób, aby Twój komputer wypadł lepiej lub po prostu zamiast rankingu najnowszych procesorów wybrać komputery z Celeronem 300... Na pewno poprawi to humor i samopoczucie właściciela jednostki Pentium III, ale wciaż Doom 3 będzie chodził słabo. Dosyć istotnym mankamentem jest też brak polskiego tłumaczenia aplikacji. O ile rozpoczęcie testów nie stanowi problemu, to przy zaawansowanych tematach pomocy można się pogubić i trzeba co chwila zerkać do słownika.

Pobierz plik

Więcej informacji i aktualny cennik programu dostępne są na stronie producenta.