"Kombajn" do odtwarzania multimediów

Program The Core Media Player 4.11 służy do odtwarzania wszelkiego rodzaju plików multimedialnych - począwszy od muzyki a kończąc na filmach DVD. Gdybyś chciał spróbować czegoś innego niż Winamp, to ta bezpłatna aplikacja może świetnie zdać egzamin jako komputerowe centrum rozrywki.

"Kombajn" do odtwarzania multimediów

Po uruchomieniu aplikacji rzuca się w oczy podobieństwo do Winampa - okno sterowania podstawowymi funkcjami odtwarzania posiada również wyświetlacz analizy widma oraz kilka dodatkowych przycisków służących m.in. do wywoływania listy odtwarzania oraz korektora.

Program obsługuje w pełni funkcję "przeciągnij-upuść" a dodawanie kolejnych utworów lub całych katalogów jest bardzo proste. Sortowanie multimediów może być zdefiniowane według kryterium daty, nazwy, długości, albumu, albo przypadkowo. Aplikacja zapamiętuje ostatnio odtwarzane zbiory, tak więc przełączanie się pomiędzy różnymi zestawami nie wymaga otwierania okien dialogowych.

"Kombajn" do odtwarzania multimediów

Indeksy opierają się na architekturze XML/DTD o nazwie Nefertiti, co pozwala na ustawianie dla każdej playlisty ustawień korektora, napisów, wyświetlania itp. Otwierać można pliki w formatach M3U, PLS, NPL, XML, dzięki czemu "przesiadka" z innych odtwarzaczy nie będzie oznaczała dodatkowej pracy.

Liczba odtwarzanych plików dźwiękowych i wideo możne być rozbudowywana praktycznie w nieskończoność poprzez instalację kolejnych kodeków w systemie operacyjnym. Wygląd programu można zmieniać przez ciekawe skórki, obsługujące ładne efekty graficzne.

Aplikacja dostępna jest w dwóch wersjach - wydanie darmowe nie odtwarza filmów DVD. Koszt pełnej licencji wynosi 9,95 USD. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.