Kombajnem przez kino

Przedstawiamy znakomitą kartę multimedialną - Hercules 3D prophet All-in-wOnder radeon 8500DV

Przedstawiamy znakomitą kartę multimedialną - Hercules 3D prophet All-in-wOnder radeon 8500DV

Testowaliśmy najbardziej zaawansowany model w historii "kombajnów" graficznych, którego sercem jest wydajny układ o nazwie Radeon 8500. Dzięki nieprzeciętnej mocy obliczeniowej oraz obsłudze licznych funkcji poprawiających przetwarzanie karta jest wymarzonym produktem dla wymagającego gracza, który dodatkowo będzie chciał oglądać filmy na ekranie telewizora. Jeśli nagle jego obecność w pokoju stanie się niepożądana, skorzysta również z wbudowanego w kartę tunera TV i obejrzy ulubiony serial lub po prostu zaprogramuje komputer, tak aby pełnił funkcję cyfrowego magnetowidu, o wyznaczonej porze zapisując wybraną audycję telewizyjną.

Dlaczego

Niezwykle uniwersalna karta komputerowa łącząca cechy wydajnego akceleratora grafiki 3D i wysokiej jakości procesora 2D. Wbudowany tuner TV, praca jako cyfrowy magnetowid i wyjście cyfrowe audio sprawiają, że jest to pełnowartościowe centrum multimedialne.

Nowy Radeon pozwala również na wykorzystanie go jako karty służącej do półprofesjonalnego montażu materiału wideo. Do zestawu dołączono zresztą oprogramowanie Ulead. Transfer danych z kamer cyfrowych będzie ułatwiony dzięki obecności w rozgałęziaczu i na śledziu Radeona dwóch szybkich złączy FireWire o przepustowości 400 Mb/s. Miłośnicy kina domowego będą zaskoczeni obecnością w karcie graficznej cyfrowego wyjścia audio. Pozwala ono na wysyłanie zakodowanego strumienia dźwięku do zewnętrznego dekodera DD czy DTS. Warunkiem jest jednak odtwarzanie filmu za pomocą dołączanego w zestawie programowego odtwarzacza DVD. To ogranicza nieco funkcjonalność wyjścia, bo nie pracuje ono z innymi programami tego typu.

Jakość sygnału z wyjść telewizyjnych na karcie jest bardzo dobra. Szczególnie korzystnie obraz prezentuje się, gdy wyprowadzimy go interfejsem S-Video. Obsługę skomplikowanego w końcu systemu ułatwia pilot zdalnego sterowania komunikujący się z komputerem drogą radiową (działa przez ściany). Sterownik emuluje mysz komputerową, możemy więc obsługiwać nim wszystkie aplikacje komputerowe.

Typ karta multimedialna

Cena 2199 zł

Dystrybutor ,http://www.veracomp.com.pl

Funkcje cyfrowy magnetowid, sprzętowe wsparcie dekodowania DVD, tuner TV

Złącza wyjścia telewizyjne (S-Video, kompozyt), 2 FireWire, cyfrowe audio (elektryczne), wyjścia stereofoniczne analogowe, monitorowe cyfrowe DVI, antenowe, wejścia audio, S-Video oraz kompozyt