Kombajny z fabryki Lexmarka

Modele X83 i X73 to najnowsze produkty Lexmarka łączące w sobie cztery urządzenia: drukarkę, skaner, kopiarkę i faks.

Dwa nowe modele drukarek wyprodukowane przez firmę Lexmark pozwalają użytkownikom na drukowania, skanowanie, kopiowanie i wysyłanie faksów. Zarówno wersja X73 jak i X83 zapewniają atramentowy druk dokumentów na wszystkich rodzajach papieru w rozdzielczości 2400 x 1200 dpi przy kropli o wielkości 7 picolitrów oraz obie wyposażone zostały w łącze USB.

Model X83 pozwala na wydrukowanie 12 stron na minutę (ppm) w trybie czarno-białym oraz 6 ppm w kolorze (w przypadku X73 wartości te zmniejszają się do 9 stron 'black&white' oraz 5 stron w pełnym kolorze). Jeżeli chodzi o skanowanie to obie drukarki digitalizują obraz w rozdzielczości optycznej 600 x 1200 dpi przy 48 bitowej głębi kolorów, natomiast kopiowanie odbywa się w przypadku modelu X83 z prędkością 10 kopii/minutę, a korzystając z X73 do 9 kopii/minutę. Należy też wspomnieć, że w obu wersjach zastosowano system Accu-Feed, skutecznie zabezpieczający przed ewentualnym zablokowaniem lub wciągnięciem papieru.

Wraz z nowymi drukarkami producent dostarcza ponadto zestaw pełnego oprogramowania służącego do odbierania, edycji, przechowywania i wysyłania dokumentów przez fax lub email. X83 kosztuje 199 USD, natomiast cena X73 wynosi 149 USD.

www.lexmark.com


Zobacz również