Komiks o Wiedźminie razem z grą

Studio CD Projekt RED, które zajmuje się produkcją gry komputerowej Wiedźmin, widocznie stara się promować swój tytuł na wszystkich frontach. Firma właśnie nabyła prawa do wydania nowej serii komiksów o przygodach wiedźmina Geralta. Efekty zobaczymy najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Komiks o Wiedźminie razem z grą

Wiedźmin by Przemek Truściński

Seria komiksów z wiedźminem w roli głównej zadebiutuje na rynku jeszcze w tym roku, prawdopodobnie blisko premiery gry komputerowej (wrzesień 2007). Scenariusz komiksu przygotuje Maciej Parowski, znany wszystkim fanom fantasy redaktor pisma "Czas Fantastyki". Jego pracy przyglądać się będzie sam twórca sagi, Andrzej Sapkowski.

Za stronę graficzną publikacji odpowiedzialny jest guru krajowej sceny komiksowej, Przemek "Trust" Truściński, współtwórca wizerunku Geralta w grze Wiedźmin. Stylistyka komiksu jest spójna z pracami koncepcyjnymi i oprawą graficzną gry tworzonej przez CD Projekt RED.

Zobacz również:

  • Stranger Things, Dom z papieru i Wiedźmin od dziś w Lidlu! Śpiesz się po gadżety z seriali Netflixa
  • Jak odblokować Wiedźmina w Fortnite? Nowości 4 rozdziału

To jeszcze nie koniec atrakcji. W związku z posiadaniem praw do komiksów autorstwa Bogusława Polcha, Macieja Parowskiego i Andrzeja Sapkowskiego wydawanych w latach 1993 - 1995, CD Projekt planuje wznowienie ich poprawionej wersji jeszcze w tym roku.

Szczegóły dotyczące obu wydań pojawią się na oficjalnej stronie gry Wiedźmin.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka GS Games Show, w którym znajdziecie pełną wideorelację z pokazu gry w Warszawie. Materiał zawiera m.in. wywiad z Tomaszem Bagińskim (twórca "Katedry") czy kaskaderami, których ruchy przeniesione zostały na ekran komputera.