Komiks o World of Warcraft już w sprzedaży

O grze World of Warcraft słyszał chyba każdy szanujący się gracz. Ponad osiem milionów zarejestrowanych użytkowników, a według Blizzarda, aż połowa z nich regularnie opłaca abonament. Liczby te mówią same za siebie. Teraz dla fanów świata Azeroth pojawiła się prawdziwa gratka. Coś, co do tej pory przekazywane było jedynie z ust do ust, w postaci plotek. Mowa tu o komiksie, wzorowanym na tym znakomitym tytule.

Gra, która swą premierę miała 23 listopada 2004, jest dziełem ze stajni . Akcja ma miejsce cztery lata po wydarzeniach z Warcraft III: The Frozen Throne. Świat Azeroth jest podzielony. Władają nimi dwie frakcje: sojusz (skupiający ciemne elfy, ludzi, gnomów, krasnoludów oraz draenei) oraz horda (orkowie, trolle, nieumarli, taureni oraz krwawe elfy). Gracz wciela się w jedną z ras i tak zaczyna swoją przygodę z wirtualnym światem Warcrafta.

Jak widać podstawowe założenia gry nie są zbytnio skomplikowane. Niemniej jednak od końca 2004 roku, tytuł ten cieszy się niesłabnącą popularnością. Tak wielką, że w końcu podjęta została decyzja o wydaniu komiksu wzorowanego na grze.

Autorem scenariusza jest Walter Simonson. Jego teksty, wsparte zostaną rysunkami wykonanymi przez dwóch, naprawdę solidnych fachowców: Ludo Lullaby oraz Sandrę Hope. Okładkę tej wersji komiksu zaprojektował Jim Lee.

Pierwszy tom ukaże się już 14 listopada i będzie do nabycia na stronie oficjalnej DC Comics. Cena jaką przyjdzie zapłacić fanom za 12 miesięczną subskrypcję to $23,99. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko ruszyć na stronę DC po swój unikatowy egzemplarz.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy pomysł tworzenia komiksu wzorowanego na świecie Azeroth. Wspomnieć należy tu chociażby o The Sunwell Trilogy.