Komisja Europejska popiera fuzję Activision - Blizzard

Ostatnie przeszkody przed połączeniem dwóch branżowych gigantów zostały pokonane. Komisja Europejska właśnie wydała oświadczenie, w którym oficjalnie poparła fuzję Activision z Blizzardem. Dzięki temu, firma Activision może już oficjalnie połączyć się z koncernem Vivendi.

Komisja Europejska popiera fuzję Activision - Blizzard
Umowa zawarta pomiędzy Activision a Vivendi została wyceniona na 9,85 miliarda dolarów. Zawsze w tak istotnych kwestiach zabrać głos musi Komisja Europejska. Ocenia ona jak tego typu wielkie inwestycje i fuzje wpłyną na dany rynek.

Pomimo skali przedsięwzięcia obyło się bez kłopotów. Komisja Europejka zezwoliła na złączenie się tych podmiotów i powstanie Activision Blizzard. Zgodnie umową zawartą między firmami koncern Vivendi przejmie 52% akcji nowego branżowego giganta.

Zobacz również:

  • Diablo 4 - premiera, beta, wymagania, gameplay. Piekło wkrótce się otworzy

W oświadczeniu Komisji Europejskiej można przeczytać między innymi, że połączone firmy będą mogły efektywniej konkurować z innymi silnymi przedstawicielami rynku i producentami konsol. Chodzi tu między innymi o branżowego giganta Electronic Arts oraz o takie firmy jak Microsoft, Nintendo czy Sony.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: