Komórka to podstawa

CFO uznają za najbardziej przydatne im w pracy urządzenie przenośne telefon komórkowy - wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Robert Half Management Resources wśród 1400 dyrektorów finansowych.

44% badanych CFO stwierdziło, że ich telefony komórkowe są najważniejszym narzędziem technologii mobilnej, jakie wykorzystują w swojej pracy. 39% badanych za najważniejsze przenośne urządzenie uznaje laptopa. Trzecie miejsce zajęły komputery naręczne, które za najważniejsze urządzenie mobilne uważa już tylko 8% ankietowanych. Po 2% badanych za takowe uznaje pen-drive i... przenośny odtwarzacz multimedialny.

Telefon komórkowy przewodzi zatem stawce, ale w porównaniu z poprzednimi edycjami badania z ubiegłych lat jego dominacja słabnie. W 2002 roku za najważniejsze urządzenie mobilne uznawało komórkę 46% dyrektorów finansowych, a jeszcze w 1999 - 51%. Rośnie za to znaczenie innych urządzeń. Laptop zanotował wzrost wskazań wśród ankietowanych o 13 punktów procentowych w ciągu 6 lat, a w porównaniu z 2002 rokiem - o 6 punktów.


Zobacz również