Komórka z automatu

Firma Motorola rozpoczęła ustawianie w USA automatów do sprzedaży telefonów komórkowych. Pojedyncza maszyna jest w stanie zaoferować klientowi 12 modeli telefonów oraz 18 różnych akcesoriów. Obecnie maszyny stoją na ponad 20 lotniskach i w supermarketach.

Komórka z automatu

Automat INSTANTMOTO Motoroli

Automaty przyciągają uwagę już swoimi rozmiarami. Każdy z nich jest trzykrotnie większy, niż automat do sprzedaży napojów. Motorola będzie na bieżąco analizowała rozwój programu pilotażowego i w miarę potrzeb ustawi kolejne automaty. Celem firmy jest sprzedaż jak największej liczby telefonów właśnie za pomocą maszyn.

Klienci, za pomocą karty kredytowej, mogą nabyć telefony ze średniej i wyższej półki. Automaty sprzedają m.in. modele z serii Razr i Q. Ekran dotykowy pozwala na wybór koloru telefonu czy dodatkowych akcesoriów. Co więcej, można wybrać promocyjne modele w sieciach Verizon, T-Mobile i Cingular. Usługę uruchamia się poprzez Internet, a osoby, które już są klientami którejś z tych sieci, a chciałyby wymienić telefon i skorzystać z promocji, powinny powiadomić o tym swojego operatora (Verizon) lub po prostu przełożyć kartę SIM do nowego telefonu (T-Mobile, Cingular).

Motorola twierdzi, że jest pierwszym producentem telefonów komórkowych, który zdecydował się na ich sprzedaż za pomocą automatów.