Komórka z chatem

Nokia zaprezentowała nowy model telefonu komórkowego, umożliwiający prowadzenie wieloosobowych SMS-owych pogawędek.

Producent telefonów komórkowych Nokia przygotował zestaw, który pozwala na prowadzenie pogawędek w sposób zbliżony do internetowych chatów. Model 3310 GSM powstał z myślą o młodszych użytkownikach "komórek". Chaty, w których można uczestniczyć, opierają się na krótkich wiadomościach tekstowych - SMS. Jednocześnie Nokia zaprezentowała FriendsTalk - nową usługę, którą mogą wprowadzać operatorzy telefonii komórkowej. Pozwala ona na prowadzenie pogawędek, w których jednocześnie biorą udział więcej niż 2 osoby.

Oprócz chatów, model 3310 GSM udostępnia wiele nowych funkcji. Umożliwiono przesyłanie wiadomości "obrazkowych", dodano dwie nowe gry - Space Impact i Bantumi. Wprowadzono też edytowalne profile, składające się m.in. z melodyjki i wygaszacza ekranu. Telefon waży 133 gramy, czas rozmów bez ładowania baterii wynosi 4,5 godz., a w trybie "standby" aparat może działać 260 godz. Model 3310 GSM jest dwusystemowy i może być używany w sieciach 900 MHz i 1800 MHz.

Telefony komórkowe 3310 GSM mają pojawić się w sprzedaży w IV kwartale tego roku. Nie podano na razie informacji o cenie nowego modelu.


Zobacz również