Komórki Acera w Polsce

Od początku stycznia 2001 r. na polskim rynku będą dostępne telefony komórkowe marki Acer.

Już od stycznia 2001 r. na polskim rynku rozpocznie się sprzedaż telefonów komórkowych marki Acer. Na początku do dystrybucji trafią modele V750 i G70.

Pierwsze z wymieniony urządzeń cechuje się niewielką wagą (88 g) i wymiarami. Jak zapewnia producent, obsługa aparatu będzie bardzo prosta dzięki zastosowaniu "ikonowego" menu. Aparat ma czytelny wyświetlacz graficzny o rozdzielczości 98 x 64 pkt. i posiada wbudowany modem 14,4 Kb/s. Z dodatkowych funkcji zawiera m.in. kalkulator, alarm wibracyjny, gry i zegarek z alarmem.

Kolejnym modelem, jaki trafi do sprzedaży, będzie Acer G70. Telefon ten, nieco większy od poprzednika (waga 98 g), jest wyposażony w wyświetlacz graficzny o rozdzielczości 72 x 24 pkt. Aparat ten umożliwia dostęp do Internetu z prędkością 9,6 Kb/s. Posiada zegarek z alarmem oraz terminarz z funkcją przypominania. Jak podaje producent, wydajność baterii urządzenia wystarczy na ok. 69-98 godz. w stanie oczekiwania i od 1,7-4 godz. rozmowy.

"Acer oferuje pełen zestaw sprzętu telekomunikacyjnego, od telefonów komórkowych rozpoczynając, na telefonach internetowych i przystawkach webowych kończąc. W Polsce rozpoczynamy od sprzedaży telefonów, gdyż jest to duży i szybko rosnący rynek. Rynek internetowy także rozwija się bardzo dynamicznie, stopniowo będziemy więc wprowadzać pozostałe urządzenia przeznaczone do korzystania z Internetu" - powiedział Michael Borze, dyrektor Acer CM w Europie Środkowej i Wschodniej.