Komórki LG dotarły do Polski

Firma LG Electronics wprowadziła na polski rynek dwa modele telefonów komórkowych: LG G7050 oraz LG C1200. Odbywa modele będą dostępne od sierpnia w sieci Era. W pozostałych sieciach telefonii komórkowej telefony LG pojawią się jeszcze w tym roku.

LG G7050

LG G7050

LG Electronics jest czołowym producentem telefonów komórkowych, notującym najwyższy poziom sprzedaży tych urządzeń w Azji. producent odnosi również duże sukcesy na rynku amerykańskim, a od niedawna również na europejskim. W Wielkiej Brytanii model LG U8110 jest najczęściej kupowanym telefonem komórkowym.

Telefony produkowane przez firmę LG Electronics są dostępne w Europie w takich krajach jak Włochy, Wielka Brytania, Niemcy. Teraz koncern wprowadza swoje urządzenia równocześnie na rynek polski i czeski.

"W Polsce obserwujemy wzrastający popyt na wielofunkcyjne, nowoczesne oraz stylowe telefony komórkowe. Jesteśmy przekonani, że proponowane przez nas urządzenia sprostają wymaganiom polskiego rynku", powiedział Marcin Forbert z firmy LG Electronics. "Telefon G7050 stanowi nową jakość na europejskim rynku. Duży ekran z paletą 65 000 kolorów pozwala w pełni docenić możliwości aparatu fotograficznego i zapewnia ułatwione korzystanie z wiadomości MMS czy też aplikacji JAVA".

Model G7050 to telefon typu slide-down, z wygodną odsuwaną klawiaturą, pod którą kryje się duży kolorowy wyświetlacz o przekątnej 1,89" o rozdzielczości 128x160 pikseli z paletą 65 000 kolorów. Telefon wyposażony jest w 40-głosowe polifoniczne dzwonki, posiada możliwość wysyłania i odbierania wiadomości multimedialnych MMS, przeglądarkę internetową (WAP 2.0) oraz funkcję umożliwiające nagrywanie krótkich wiadomości głosowych, wybieranie głosowe i dodatkowo głosowe dźwięki klawiatury. Na wyposażeniu znajduje się także wbudowany aparat fotograficzny VGA o rozdzielczości 320 000 pikseli. Telefon współpracuje z aplikacjami JAVA (MIDP 2.0), dzięki czemu może obsługiwać aplikacje użytkowe, takie jak: komunikatory, gry, przeglądarki, które można instalować w telefonie dzięki standardowo dołączanemu zestawowi DataKit. Zestaw ten umożliwia wgrywanie do telefonu dodatkowych dzwonków, tapet, aplikacji Java, import do komputera fotografii wykonanych wbudowanym aparatem, a także synchronizację danych teleadresowych zapisanych w telefonie z aplikacjami komputera PC (np. Microsoft Outlook).

Telefon ma wymiary 94x44x21 mm, a jego waga to 89 g. Bateria 860 mAh Li-Ion, pozwala na ok. 2,5 godziny ciągłej rozmowy, lub pozostawanie przez ok. 150 godzin w trybie stand-by.

Informacje:

http://www.lge.pl


Zobacz również