Komórki na wybiegu?

Siemens pracuje właśnie nad nową serią telefonów komórkowych o nazwie Xelibri, które oprócz swojej tradycyjnej funkcji będą również mogły służyć jako... ozdoby. Pierwsze egzemplarze mają trafić na rynek w połowie lutego.

Siemens Xelibri

Siemens Xelibri

Co ciekawe, nowe komórki sprzedawane będą nie tylko za pośrednictwem operatorów telefonicznych i sklepów elektronicznych - będzie je można kupić również w sklepach z odzieżą. Wprowadzanie na rynek "modnych" telefonów ma być od teraz nową strategią Siemensa - firma dwa razy do roku zamierza prezentować nową kolekcję: wiosenno/letnią i zimowo/jesienną.

Pierwsza kolekcja trafi na rynek już 15. lutego, w czasie londyńskiego Tygodnia Mody. Nosi ona górnolotna nazwę "Przestrzeń na ziemi" i skierowana jest, jak mówi rzeczniczka firmy, "do wszystkich zainteresowanych przestrzenią i zorientowanych na modę ludzi - nie tylko młodych".

Wiadomo już, że telefony nie będą zbyt bogato wyposażone - mają to być po prostu ciekawie wyglądające maszynki do rozmawiania i wysyłania SMS-ów. "Żywotność" aparatu przewidziano na 12 miesięcy. "Oczywiście, nie oznacza to, że aparat ulegnie po roku samozniszczeniu - chodzi o to, że po 12 miesiącach model zostanie wycofany ze sprzedaży" - uspokaja rzeczniczka Siemensa. Telefony mają pojawić się w sklepach już w kwietniu.