Komórki z Bluetoothem

Gigant branży telekomunikacyjnej, firma Ericsson, przedstawia pierwszy na świecie telefon wyposażony w technologię Bluetooth.

Ericsson zaprezentował nowy prototypowy model telefonu komórkowego T36. Jak twierdzi producent, jest to pierwszy na świecie aparat zgodny z radiową technologią Bluetooth. Dzięki jej zastosowaniu możliwa jest bezprzewodowa wymiana danych pomiędzy telefonem a urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak notebooki, palmtopy czy inne aparaty telefoniczne. T36 może pracować w ramach dowolnej sieci GSM na całym świecie. Aparat wyposażony będzie w przeglądarkę WAP i możliwość transmisji w standardzie HSCSD, zapewniającym szybsze połączenie z Internetem niż standardowo oferowane w sieciach GSM.

Firma Ericsson zaprezentowała również kartę do komputerów przenośnych, umożliwiającą komunikację notebooka z telefonem przy wykorzystaniu technologii Bluetooth. Aparat T36 będzie dostępny w sprzedaży w IV kwartale br., natomiast Bluetooth PC Card pojawi się na rynku prawdopodobnie w grudniu tego roku. Ericsson nie podał jeszcze ceny, w jakiej będą sprzedawane owe urządzenia.


Zobacz również