Komórki z bakteriami E.coli w zestawie - kiedy czyściłeś swój telefon?

Z najnowszych badań przeprowadzonych w Anglii wynika, że jeden na siedem telefonów komórkowych jest skażony groźnymi bakteriami. Powodem jest zbyt rzadkie mycie rąk przez użytkowników telefonów komórkowych.

Bakterie e.Coli

Badania London School of Hygiene & Tropical Medicine and Queen Mary na Uniwersytecie w Londynie zostały opublikowane w dzień światowego mycia rąk, który przypada na 15 października.

Anglicy nie myją rąk?

Okazało się, że Anglicy często kłamią, jeżeli chodzi o zachowanie higieny osobistej. Chociaż 95 proc. badanych zapewniało, że myło ręce mydłem, kiedy to tylko możliwe, to w 92 proc. komórek i 82 proc. rąk znaleziono baterie. Dane oparte zostały na 390 przebadanych osobnikach w 12 angielskich miastach.

Bakterie e.Coli na komórkach

Więcej niż jeden na siedem telefonów był skażony groźnymi bakteriami E.coli, które mogą przeżyć na rękach i telefonach przez wiele godzin.

- Te badania dowodzą, że niektórzy ludzie wciąż nie myją właściwie rąk, zwłaszcza po wizycie w toalecie. Mam nadzieję, że myśl o posiadaniu bakterii E.coli na swoich rękach i telefonach zmobilizuje ich, by przyłożyli się do higieny w łazience - powiedział Val Curtis z London School of Hygiene & Tropical Medicine.

Czy Polacy myją ręce?

Ciekawe, jak te badania wypadłyby w Polsce? Jak myślicie? Jak często Polacy myją ręce? Dlaczego mam wrażenie, że wypadlibyśmy nawet gorzej od Anglików?