Komórkowe fuzje

Firma Bosch wycofuje się z rynku telefonów GSM. Duński zakład produkcyjny Boscha przejmie firma Flextronics, partner Siemensa.

Firma Flextronics International poinformowała o zawarciu porozumienia z niemieckimi firmami Bosch i Siemens. Flextronics przejmie znajdujący się w Danii oddział firmy Bosch, zajmujący się produkcją telefonów GSM, i rozpocznie dostawy urządzeń dla Siemensa. Jest to związane z podjęciem przez Bosch decyzji o wycofaniu się z rynku telefonów GSM. Umowa między firmami Bosch a Siemens zakłada przejęcie oddziału Bosch wraz ośrodkiem badawczo-rozwojowym.

"Jesteśmy zadowoleni z nawiązania współpracy z firmą Flextronics - silnym partnerem, który może nam pomóc w zrealizowaniu założeń rozwojowych, dotyczących sprzedania 30 milionów telefonów komórkowych w tym roku i 60 milionów w roku następnym" - powiedział Rudi Lamprecht, prezes działu produktów informatycznych i telekomunikacyjnych firmy Siemens. Flextronics zamierza utworzyć w Danii ośrodek innowacji (Product Introduction Centre) i, pozostając dostawcą firmy Siemens, oferować produkty i świadczyć usługi także innym klientom.


Zobacz również