Komórkowe nowości Philipsa

Karuzelowe menu, obsługa telefonu głosem i dostęp do zasobów Internetu poprzez WAP to zalety nowych telefonów komórkowych Philipsa.

Philips wprowadza na rynek nowe modele telefonów komórkowych. W Xenium 9@9, Ozeo 8@8 oraz az@lisie 238 zastosowano nowy, karuzelowy system menu użytkownika. Pozwala on łatwo poruszać się po wielu funkcjach telefonu. Każdy z modeli jest wyposażony w przeglądarkę WAP. Dwa pierwsze posiadają również możliwość głosowego wybierania numerów telefonów oraz funkcji menu. Wszystkie aparaty wyposażone są w system szybkiego wprowadzania tekstu T9, który ułatwia pisanie SMS-ów. Działanie systemu polega na podpowiadaniu najczęściej używanych słów rozpoczynających się na daną literę.

Modele Xenium 9@9 i Ozeo 8@8 oferują klawisz Pilot Key, który dodatkowo ułatwia nawigację po rozbudowanym menu. Oba aparaty posiadają wbudowane dyktafony oraz modemy umożliwiające wysyłanie faxów i poczty elektronicznej. Ozeo 8@8 wyposażony jest dodatkowo w duży, pięcioliniowy wyświetlacz.

Telefony charakteryzują się niewielkimi wymiarami i dobrymi parametrami. Xenium 9@9 waży zaledwie 95 gramów przy czym jego standardowa bateria wystarcza na czuwanie przez około trzy i pół tygodnia. Nieco gorsze możliwości posiada Ozeo 8@8. Możliwy czas rozmów przez 8@8 to 5 godzin, o połowę mniej niż w przypadku Xenium 9@9. Parametry Az@lisa 238 są zbliżone do parametrów Ozeo 8@8. Nie posiada on jedynie modemu.