Komórkowe nowości Philipsa

Karuzelowe menu, obsługa telefonu głosem i dostęp do zasobów Internetu poprzez WAP to zalety nowych telefonów komórkowych Philipsa.

Philips wprowadza na rynek nowe modele telefonów komórkowych. W Xenium [email protected], Ozeo [email protected] oraz [email protected] 238 zastosowano nowy, karuzelowy system menu użytkownika. Pozwala on łatwo poruszać się po wielu funkcjach telefonu. Każdy z modeli jest wyposażony w przeglądarkę WAP. Dwa pierwsze posiadają również możliwość głosowego wybierania numerów telefonów oraz funkcji menu. Wszystkie aparaty wyposażone są w system szybkiego wprowadzania tekstu T9, który ułatwia pisanie SMS-ów. Działanie systemu polega na podpowiadaniu najczęściej używanych słów rozpoczynających się na daną literę.

Modele Xenium [email protected] i Ozeo [email protected] oferują klawisz Pilot Key, który dodatkowo ułatwia nawigację po rozbudowanym menu. Oba aparaty posiadają wbudowane dyktafony oraz modemy umożliwiające wysyłanie faxów i poczty elektronicznej. Ozeo [email protected] wyposażony jest dodatkowo w duży, pięcioliniowy wyświetlacz.

Telefony charakteryzują się niewielkimi wymiarami i dobrymi parametrami. Xenium [email protected] waży zaledwie 95 gramów przy czym jego standardowa bateria wystarcza na czuwanie przez około trzy i pół tygodnia. Nieco gorsze możliwości posiada Ozeo [email protected] Możliwy czas rozmów przez [email protected] to 5 godzin, o połowę mniej niż w przypadku Xenium [email protected] Parametry [email protected] 238 są zbliżone do parametrów Ozeo [email protected] Nie posiada on jedynie modemu.