Komórkowy Internet

Jeżeli interesują cię wieści ze świata GSM, uważasz, że nie możesz przeoczyć nowości pojawiających się na rynku telefonów komórkowych lub po prostu czekasz na korzystniejszą ofertę taryfową swojego operatora, z pomocą - jak zawsze - przychodzi Internet. Dzięki sieci, nie wychodząc z domu, możesz też kupić aparat lub akcesoria.


Jeżeli interesują cię wieści ze świata GSM, uważasz, że nie możesz przeoczyć nowości pojawiających się na rynku telefonów komórkowych lub po prostu czekasz na korzystniejszą ofertę taryfową swojego operatora, z pomocą - jak zawsze - przychodzi Internet. Dzięki sieci, nie wychodząc z domu, możesz też kupić aparat lub akcesoria.

Era GSM

www.eragsm.pl

Komórkowy Internet
Strona Ery GSM prezentuje raczej skromny layout, aż ciśnie się tu określenie "przaśny". Jednak serwisowi nie sposób odmówić przejrzystości i łatwości obsługi. Umieszczone z prawej strony tekstowe menu odsyła internautę do konkretnych tematów: promocje, usługi, roaming, zasięg, Tak Tak itp. Informacje podane są w sposób jasny i klarowny. Jeżeli zajrzymy na tę stronę w poszukiwaniu konkretnych danych, jest niemal w 100% pewne, że je znajdziemy. Trzema kliknięciami możemy dotrzeć do interesujących nas szczegółów aktualnych promocji, cenników partnerów roamingowych lub wysłać SMS-a.

Pewien niedosyt sprawia mapa zasięgu działania sieci - poza niewielkim plikiem graficznym możemy wyświetlić jedynie listę miast w poszczególnych województwach. Godna pochwały jest internetowa wersja Biura Obsługi Abonenta, gdzie użytkownicy Ery mogą liczyć na pomoc przez e-mail. Część spraw, takich jak w(y)łączenia identyfikacji dzwoniącego czy włączenie usługi roamingu można załatwić bezpośrednio z przeglądarki posługując się formularzami.

Fan Club Nokia

www.nokia.org.pl

Komórkowy Internet
Kto trafi pod ten adres, pozbędzie się wątpliwości: Nokia to telefon od początku do końca kultowy. Miłośnicy produktów fińskiej firmy wykonali kawał dobrej roboty, prezentując serwis nie tylko efektowny graficznie, ale przede wszystkim bogaty w informacje. Znajdziemy tu wieści o najnowszych i nieco starszych modelach komórek Nokii, testy użytkowe, crash testy, kody, artykuły, opisy, skrypty i co tam jeszcze dusza zapragnie.

Na miejscu jest też centrum SMS, pozwalające wysłać wiadomość tekstową do abonentów polskich sieci GSM, a także sekcja "Pliki". Znajdziemy tam dzwonki, instrukcje obsługi, wygaszacze ekranu, gry, kody, programy narzędziowe m.in. do zmiany logo, a nawet... skórę do WinAmpa, imitującą wyglądem telefon Nokii. Jeżeli dodamy do tego Ligę Graczy (gry oczywiście w telefonach Nokii), to już nic nas nie zdziwi. Istne szaleństwo!

Na pochwałę zasługuje zarówno oprawa graficzna, jak i dbałość webmastera o dostosowanie serwisu do różnych przeglądarek i rozdzielczości.

Polska Strona Telefonii Komórkowej (PeSTKa)

www.rasco.krakow.pl/GSM

Komórkowy Internet
Pożyteczna strona, zawierająca GSM FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania z odpowiedziami na temat nie tylko technologii GSM, ale telefonii komórkowej jako takiej. FAQ powstało na podstawie archiwum grupy pl.misc.telefonia.gsm. Jak pisze autor, często są to cytaty pochodzące z wypowiedzi uczestników listy. Jeżeli więc nie wiesz, co to jest SMS, BTS, chcesz wiedzieć, jak sprawdzić czy używany telefon nie jest skradziony czy też jak ratować telefon zamoczony, najpierw poszukaj odpowiedzi na PeSTce. Gdy nie znajdziesz - pisz na grupę.

Poza odpowiedziami na PeSTce można znaleźć sporo ciekawych plików do ściągnięcia. Są to niewielkie programy narzędziowe, jak również specyfikacje GSM, opisy i podręcznik obsługi Nokii.

Internautów o nieco bardziej wysublimowanym poczuciu estetyki może drażnić niezbyt wyszukane opracowanie graficzne strony.

GSM World

www.gsmworld.com

Komórkowy Internet
Serwis, który można określić mianem "ogólnoświatowej strony GSM". To internetowa wizytówka GSM Association, organizacji skupiającej przedstawicieli 369 operatorów GSM, telefonii satelitarnej oraz czołowych producentów telefonów. Znajdziemy tu newsy ze świata telefonii przenośnej, jak również historię GSM od roku 1980. Ciekawie prezentuje się wykaz 300 operatorów ze 133 krajów świata. Niemiłą niespodzianką jest to, że ze względów prawnych serwis musiał zrezygnować z prezentacji taryf obowiązujących w poszczególnych sieciach. W dalszym ciągu jest to jednak dobre miejsce, które pozwala zorientować się w zasięgu działania największych światowych operatorów GSM.