"Komórkowy" prezent za... 310 tysięcy USD

Signature Cobra to nazwa nowego telefonu komórkowego na który można składać zamówienia w firmie Vertu. Najciekawsza w urządzeniu jest jego cena, która została ustalona na, bagatela, 310 tysięcy dolarów...

Vertu Signature Cobra to telefon komórkowy przeznaczony dla osób dysponujących naprawdę grubym portfelem. Parametry urządzenia nie są tu istotne i schodzą na dalszy plan. Nowość, której wygląd może budzić mieszane uczucia, została zaprojektowana przez francuską firmę jubilerską Boucheron.

Signature Cobra

Signature Cobra

Naokoło urządzenia wije się wąż, którego ciało pokryte zostało ponad czterystoma rubinami, natomiast oczy to dwa szmaragdy. Oczywiście producent nie zapomniał też o skorzystaniu z "najlepszych przyjaciół kobiety", czyli diamentów.

Signature Cobra został wyceniony na 310 tysięcy dolarów. Co ciekawe, producent pomyślał też o nieco biedniejszych klientach oferując uboższą wersję opisanej "komórki" - Signature Python, którą wycenił na "zaledwie" 115 tysięcy dolarów (tnąc koszty pozbyto się rubinów). Warto też dodać, że osoby, które skuszą się na nową propozycję firmy Vertu muszą się spieszyć, gdyż w sumie wyprodukowano zaledwie 34 egzemplarze (8x Coba i 26x Python).


Zobacz również