Kompakt HP

Hewlett-Packard przedstawił nowe modele aparatów cyfrowych. Jednym z przedstawicieli urządzeń z tej grupy jest kompaktowa cyfrówka nazwana PhotoSmart 215.

Hewlett-Packard przedstawił nowe modele aparatów cyfrowych. Jednym z przedstawicieli urządzeń z tej grupy jest kompaktowa cyfrówka nazwana PhotoSmart 215.

Podstawowy parametr - rozdzielczość matrycy CCD, stawia 215-tkę wśród najprostszych urządzeń tego typu. Rejestruje obraz w maksymalnej rozdzielczości wynoszącej 1,3 mln pikseli, co daje fotografię wielkości 1280x960 punktów.

Jest to dosyć duży kompakt z charakterystycznie umieszczonym na skraju obudowy obiektywem. Takie usytuowanie optyki nie jest najlepszym rozwiązaniem - podczas fotografowania łatwo ją przysłonić palcem. Flesz umieszczono znacznie lepiej - na środku przedniego panelu. Kontrola kadru może się odbywać na dwa sposoby: za pomocą celownika optycznego lub wyświetlacza LCD. Jego jakość jest typowa dla tej klasy urządzeń - występuje delikatne opóźnienie wobec rzeczywistego obrazu. Ponadto nie widać wyraźnych, utrudniających pracę zakłóceń.

Kompakt HP
Do 215-ki wbudowano stałoogniskowy obiektyw 43 mm (licząc w standardzie klasycznej optyki) o jasności F2.8. Minimalna odległość od fotografowanego motywu to 60 cm a w trybie makro 10 cm. Pamięć stanowi wymienna karta typu CompactFlash - w zestawie znajduje się nośnik o pojemności 4 MB. Magazynowane na niej zdjęcia przesyłane są do komputera za pośrednictwem USB.

Aparatem fotografuje się w bardzo prosty sposób, nie występuje duża liczba funkcji wpływających na proces wykonywania zdjęć. Potwierdza to amatorskie przeznaczenie 215-ki. Warto dodać, że ciekawą właściwością modelu jest możliwość skasowania zrobionego zdjęcia jeszcze przed jego wgraniem do karty pamięci. Przyspiesza to obsługę i nie powoduje zbytecznego zużycia baterii. Dużą zaletą tego modelu PhotoSmarta jest jego konkurencyjna cena.

Aparat cyfrowy

PhotoSmart 215#######

HP Polska, www.hp.pl

Cena: 1326zł######