Kompaktowa Lara

Trwają pracę nad konwersją gry Tomb Raider na platformę Game Boy Color.

Jednym z największych fenomenów rynku elektronicznej rozrywki jest bez wątpienia seria Tomb Raider. Jej twórcy już od czterech lat przygotowują kolejne części sagi, które zawsze spotykają się z ogromnym zainteresowaniem. Mimo wielu odniesionych sukcesów, ludzie z Eidos Interactive nie zwalniają tępa i pracują właśnie nad konwersją przygód Lary Croft na przenośną konsolę Game Boy Color.

W związku ze specyfiką urządzenia, nowa gra nie będzie rozgrywała się w świecie 3D. Zamiast klasycznego TPP otrzymamy platformówkę. Nasza bohaterka zostanie zbudowana aż z 50 pikseli (dla porównania postaci z innych gier na konsolę Game Boy Color mają wielkość od 15 do 30 punktów ekranowych), a animacja jej postaci składać się ma z ponad 2500 klatek. Umiejętności pani archeolog pozostaną niezmienione, podobnie jak jej podręczny arsenał środków defensywno-ofensywnych. Fabuła pozostaje na razie tajemnicą, ale możemy być pewni, że autorzy zaserwują nam coś naprawdę interesującego. Na pewno pojawią się różnorodne zagadki oraz mnóstwo elementów zręcznościowych.

Programiści nie ujawnili jeszcze dokładnej daty wydania gry, ale stanie się to najprawdopodobniej na początku tegorocznego lata.


Zobacz również