Kompaktowy pecet

Komputer mieszczący się w obudowie 17-calowego monitora LCD.

AYCOM PC-LCD 17'' nie jest standardowym komputerem biurowym, a to za sprawą nietypowej konstrukcji, w której połączono komputer z monitorem LCD o przekątnej 17 cali. Takie rozwiązanie ma swoje zalety (oszczędność miejsca, brak kabli), jak i wady (mniejsze możliwości rozbudowy komputera).

Ciekawostką jest fakt, że jest to całkowicie polska konstrukcja opierająca się na standardowych podzespołach. Sercem urządzenia w wersji standard jest procesor Intel Celeron 2,4 GHz (istnieje możliwość wymiany na wydajniejszą jednostkę centralną Intel Pentium 4 3,06 GHz), płyta główna Intel 8245GV (ze zintegrowanym układem graficznym), 256 MB pamięci (maksymalnie 1024 MB, należy przy tym pamiętać, że część pamięci wykorzystywana jest przez kartę graficzną), 80GB twardy dysk (możliwość wymiany na dysk o pojemności od 40 do 250 GB), stacje dyskietek i napęd combo (48x24x48x 16x).

W komputerze zintegrowano również dwa głośniki, a całość sprzedawana jest z bezprzewodową klawiaturą i myszą (BTC9100). W wersji standardowej wyposażony jest też w kartę sieciową oraz modem. Dodatkowo możemy rozbudować go np.: tuner TV sterowany pilotem, łącze Bluetooth, adapter bezprzewodowej sieci LAN, Touch screen.

Monitor LCD pozwala uzyskać maksymalną rozdzielczość 1280x1024, na spodzie obudowy monitora umieszczone są przyciski do regulacji jego parametrów, resetowania i włączania komputera.

Komputer zdobył "Medal Prezesa SEP" na tegorocznych targach Expo (SEP- Stowarzyszenie Elektryków Polskich).

Wersja standard to wydatek około 6000 zł (wraz z systemem Windows XP Professional).


Zobacz również