Kompakty do filmów Full HD - test Nikona, Sony i Panasonika

Przetestowaliśmy trzy aparaty kompaktowe, które potrafią rejestrować filmy wideo w rozdzielczości Full HD. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe punkty. Sprawdźcie jaki aparat do filmów Full HD warto kupić.


Panuje wszechobecna moda na kręcenie filmów aparatami. Profesjonalni filmowcy coraz częściej sięgają po cyfrowe lustrzanki, a posiadacze tanich kompaktów eksperymentują z możliwościami wideo swoich aparatów. Trend ten szybko podchwycili producenci sprzętu fotograficznego i obecnie każda nowa cyfrówka, która trafia na rynek, pozwala na rejestrowanie filmów.

Niestety lustrzanka, umożliwiająca nagranie filmu w rozdzielczości Full HD, to wydatek kilku tysięcy złotych. Dla amatora, traktującego fotografię wyłącznie jako hobby, to stanowczo zbyt dużo. Rozwiązaniem mogą być aparaty kompaktowe, które są znacznie tańsze. Niestety, większość z nich nie umożliwia nagrywania wideo Full HD. Są jednak na rynku "perełki", rejestrujące filmy w rozdzielczości 1080p. Wybraliśmy trzy z nich i sprawdziliśmy, jak sprawują się w roli kamer wideo. Oczywiście surowym testom poddaliśmy także ich właściwości fotograficzne. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszych testów.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 01.08.2021]
  • Recenzja: Nikon Coolpix W300
  • Recenzja: Recenzja wideorejestratora Mio MiVue 818 dla bezpieczeństwa kierowców