Kompania Braci już wkrótce w Polsce

Firma CD Projekt poinformowała, że dzięki umowie z THQ, do jej planu wydawniczego trafiła rewelacyjna strategia wojenna - Kompania Braci.

Kompania Braci już wkrótce w Polsce
Kompania Braci (tłumaczenie CD Projekt, tytuł nie ma nic wspólnego z popularnym serialem wojennym) czy raczej Kompania Bohaterów to strategia czasu rzeczywistego stworzona przez studio Relic - autorów Warhammer 40,000: Dawn of War i popularnej serii Homeworld.

Akcja gry osadzona jest w czasach II wojny światowej. Trzon fabuły stanowią perypetie Kompanii Able, od czasu pamiętnego desantu w Normandii, po walki w głębi Europy.

Rozbudowana kampania dla pojedynczego gracza przedstawia działania wojenne na całym zachodnim froncie najkrwawszej wojny w historii ludzkości. Wariant gry wieloosobowej umożliwi sprawdzenie talentu strategicznego w rywalizacji z innymi graczami

W grze nie zabraknie widowiskowych scen i dynamicznych walk różnorodnych jednostek. Zachowanie żołnierzy zostało odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach. Wystrzeliwane przez nich pociski na stałe zmieniają scenerie gry i dają możliwość zburzenia niemal każdego elementu otoczenia. Wszystko to za sprawą zaawansowanego silnika graficznego Essence Engine.

Tytuł w oryginalnej wersji ukaże się pod nazwą Company of Heroes. W polskiej edycji zostanie wydany w cenie 99,90 zł i w polskiej wersji językowej. Więcej informacji CD Projekt poda już wkrótce.